REKLAMA:

Zagłosuj na najlepszego nauczyciela 2014 roku

samorząd
11.02.2015 r., godz. 10.00
Ruszyła internetowa sonda, która wyłoni najlepszego nauczyciela 2014 roku w tegorocznym konkursie Zambrowskich Żubrów. Zamieszczamy sylwetki nominowanych w tej kategorii.

Urząd Miasta Zambrów uruchomił internetową ankietę, w której każdy może zagłosować na kandydata w kategorii "najlepszy nauczyciel" w tegorocznym konkursie Zambrowskie Żubry. Zagłosować można tylko raz. Warunkiem jest podanie numeru PESEL podczas oddawania głosu. Głosowanie potrwa do 17 lutego do godziny 12:00. Ankieta znajduje się pod linkiem: TUTAJ.

Przypominamy, że w tym roku Urząd Miasta przyjął 36 zgłoszeń. W kategorii twórczość i upowszechnianie kultury – 4 kandydatów, upowszechnianie kultury fizycznej - 5, działalność społeczna i charytatywna – 6, najlepszy sportowiec – 4, najlepszy uczeń w szkołach podstawowych – 4, najlepszy uczeń w gimnazjach – 1, najlepszy uczeń w szkołach ponadgimnazjalnych – 2, najlepszy nauczyciel – 4, najlepsze wydarzenie kulturalno-społeczne – 5, inwestor roku – 1 oraz inwestycja roku – 1.

Warto dodać, że kategoria i metoda wyboru „najlepszego nauczyciela” została wprowadzona w poprzednim roku. Spośród pozostałych nominowanych do Nagrody, laureatów konkursu wybrała kapituła powołana przez Burmistrza. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 21 lutego 2015 roku w Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka Anna Wyszkoni.

Poniżej przedstawiamy sylwetki nominowanych w kategorii „najlepszy nauczyciel”, na których można głosować w internetowej sondzie:
:: Anna Biała
Nauczycielka Miejskiego Gimnazjum Nr 1 z 24-letnim doświadczeniem. Uczniowie pod jej okiem uzyskali ponad 30 tytułów laureata oraz ponad szereg wyróżnień w konkursach artystycznych, literackich o zasięgu miejskim, rejonowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i europejskim. Prowadzi zajęcia z matematyki, przedmiotów artystycznych, jest także wychowawcą świetlicy. Aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem „Szansa”. Od 1996 roku jest kronikarzem szkoły, utworzyła gabinet terapeutyczny, opracowuje i realizuje autorskie podstawy programowe. Samodzielnie opracowuje Plany Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, a także Plany Indywidualnej Pracy z Uczniem. Współpracuje z Miejskim oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Na zajęciach  stosuje nowatorskie metody nauczania.
 
:: Agata Czarniakowska
Nauczycielka w Szkole Podstawowej Nr 4 z 24-letnim doświadczeniem. Opiekun i redaktor gazetki szkolnej. Uczniowie pod jej okiem zdobyli tytuły laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz wyróżnienia.  Za realizację projektów w ramach eTwinning zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Projekt LYPS – Let Your Passion Shine zajął 1 miejsce  w Europie w kategorii wiekowej 4-11 oraz uzyskał tytuł najlepszego projektu Europy w 2014 roku. Prowadzi zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla słabszych uczniów. W swoim wolnym czasie zorganizowała „Pogotowie matematyczne” dla uczniów klas szóstych. Opracowała i wdrożyła autorski program nauczania matematyki. Aktywnie uczestniczyła w realizacji projektów międzynarodowych z programu "Uczenie się przez całe życie - COMENIUS".
 
:: Barbara Krajewska
Nauczycielka w Szkole Podstawowej Nr 5 z 34-letnim doświadczeniem. Opiekun Samorządu Uczniowskiego. Organizatorka wielu akcji charytatywnych w szkole na rzecz Domu Dziecka w Zambrowie, Fundacji „Pomóż i Ty”, Fundacji „Serce”, Towarzystwa „Nasz dom”. Współpracuje z Miejskim Sztabem WOŚP. Zorganizowała akcję zbiórki nakrętek na cele charytatywne. Otrzymała tytuł najbardziej lubianego nauczyciela w szkole. Prowadzi wiele działań rozwijających samorządność w szkole - m.in. debaty, plebiscyty. Aktywnie pracuje w zespołach samokształceniowych Rady Pedagogicznej. Jest również członkiem zespołu ds. ewaluacji wewnątrzszkolnej. Pod jej okiem uczeń zdobył tytuł laureata w konkursie przyrodniczym organizowanym przez Podlaskiego Kuratora Oświaty.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: