REKLAMA:

Umowa na realizację kolejnego odcinka S8 podpisana

inwestycje
30.01.2015 r., godz. 06.20
Niebawem powinny rozpocząć się prace przy przebudowie odcinka drogi krajowej nr 8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa. GDDKiA właśnie podpisała umowę z wykonawcą.

W minioną środę, 28 stycznia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podpisała z wykonawcą umowę na budowę niespełna 15-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na odcinku od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa. Hiszpańskiemu konsorcjum firm „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Hiszpania, które wygrało przetarg na wykonanie tego fragmentu drogi, niebawem przekazany ma zostać plac budowy.

Odcinek ma dokładnie 14,91 km i został zaprojektowany jako dwujezdniowa droga ekspresowa z rezerwą terenu pod trzeci pas ruchu. Obiekty inżynierskie (m.in. 1 most i 7 wiaduktów) mają być wykonane od razu dla przekroju trzypasmowego. W ramach przetargu przewiduje się także budowę jednego węzła (Szumowo). Powstaną też drogi serwisowe oraz urządzenia służące ochronie środowiska: 2,5 km ekranów akustycznych, 13 przejść dla zwierząt w tym 2 górą, a nawet zbiorniki lęgowe dla płazów.

Wykonawca wybuduje ten odcinek w 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca), za kwotę 454,9 mln zł. Na wybudowany odcinek Hiszpanie oferują 10-letnią gwarancję.

Tym samym wiosną tego roku wszystkie brakujące odcinki podlaskiej S8 (łącznie 44 km) będą już w budowie, bowiem fragment ekspresówki od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa (z podziałem na dwa pododcinki: do Mężenina i od Mężenina do Jeżewa) realizuje od ubiegłego roku włoska firma „Astaldi”.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: