REKLAMA:

Zambrowskie Żubry 2005 – rozdane. Fotoreportaż z imprezy

kultura
27.02.2006 r., godz. 05.00
Zdobywczyni Żubra w kat. Działalność społeczna i charytatywna /Fot. Grzegorz Zawistowski
W niedzielę 26 lutego na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 odbyła się wielka gala wręczenia statuetek „Zambrowskie Żubry za rok 2005”. Była to już szósta edycja nagród Burmistrza Zambrowa. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych miasta, gminy i powiatu zambrowskiego, dziekan dekanatu zambrowskiego, dyrektorzy miejskich szkół i przedsiębiorstw, sponsorzy i przyjaciele kultury, wszystkie osoby nominowane do Żubrów oraz inni licznie zaproszeni goście. Nikt z nominowanych ani zaproszonych gości do ostatniej chwili nie wiedział, kto zdobędzie Żubra. Warto podkreślić, że sama nominacja do nagrody stanowi już swoiste wyróżnienie.

Nagrody przyznaje kapituła składająca się z 11 członków powołana przez Burmistrza Miasta Zambrowa, w tym roku przewodniczącym kapituły był Zbigniew Korzeniowski, a zastępcą – Zyta Brysacz. Komisja na tydzień przed rozdaniem nagród zapoznawała się ze wszystkimi wnioskami nominowanych i postanowiła przyznać następujące nagrody:

Kategoria: Sponsor roku
:: Złoty Żubr - Kompania Piwowarska
:: Srebrny Żubr - Bank Spółdzielczy w Zambrowie
:: Brązowy Żubr – Sklep Komputerowy Harry and Son

Kategoria: Twórczość i upowszechnianie kultury
:: Złoty Żubr - Sylwia Paszkiewicz-Garczarek

Kategoria: Inwestycja roku
:: Złoty Żubr - Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie sp. z o.o. za realizację „Zambrowskiego Parku Przemysłowego”
:: Nagroda Specjalna - Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. dr Jerzy Samsel - za iluminację kościoła

Kategoria: Upowszechnianie kultury fizycznej
:: Złoty Żubr - Artur Więzowski

Kategoria: Działalność społeczna i charytatywna
:: Złoty Żubr - Bogusława Wiśniewska

Kategoria: Najlepszy uczeń
:: Złoty Żubr w podkategorii szkół podstawowych - Karolina Natalia Liżewska ze Szkoły Podstawowej nr 4
:: Złoty Żubr w podkategorii gimnazjów - Liliana Rakoczy - Gimnazjum Miejskie Nr 1 w Zambrowie
:: Złoty Żubr w podkategorii szkół średnich - Karolina Buczyńska - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie

Kategoria: Najlepszy Sportowiec
:: Złoty Żubr - Bartosz Konopka

Krótką charakterystykę zwycięzców oraz wszystkich nominowanych do Żubra znajdziecie Państwo w artykule opublikowanym na naszym Portalu w miniony czwartek: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2005 ».

Przypomnijmy, że w pierwszych czterech edycjach Zambrowskie Żubry przyznawane były w dwóch kategoriach: „twórcy kultury” i „upowszechnianie kultury”. Później statuetki przyznawano tylko w jednej „za upowszechnianie kultury”, honorując jednocześnie tytułem „Przyjaciela Kultury” najaktywniejszych sponsorów. Od ubiegłego roku nagrody Burmistrza przyznawane są w 7 kategoriach.

W tym roku uroczystość wręczenia Żubrów poprowadził Tomasz Kuc – dziennikarz TVP Białystok, znany mieszkańcom Zambrowa chociażby z Obiektywu. W odpowiedni nastrój wszystkich gości wprowadził krótki występ zespołu instrumentalnego CAMERATA, działającego w Miejskim Ośrodku Kultury prowadzonego przez panią Mariolę Zalewską. Na zakończenie wieczoru z czterdziesto pięcio minutowym koncertem muzyki rozrywkowej wystąpiła grupa Oktawia Kawęcka Quintet. Oktawia jest m.in. laureatką festiwalu Spotkań Jazzowych w Zamościu. Koncert zespołu bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności.

Całą uroczystość przygotowali i nad prawidłowym przebiegiem czuwali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, na czele z dyrektor Panią Martą Konopka. Działania MOK wspomogły również panie z działu Promocji Miasta.

Sponsorami niedzielnej gali wręczenia statuetek Zambrowskich Żubrów 2005 byli:
:: Bank Spółdzielczy w Zambrowie
:: Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o.
:: PSB Bemex
:: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
:: Harry And Son – Henryk Radzikowski

Patroni medialni:
:: Gazeta Współczesna
:: Monitor Zambrowski
:: Polskie Radio Białystok
:: Zambrowski Portal www.zambrow.org
:: Telewizja Kablowa DIPOL.
Na uroczystości obecni byli również dziennikarze z Telewizji Polskiej oddział Białystok oraz Tygodnika Kontakty. Relacja telewizyjna z Zambrowskich Żubrów – w sobotę 4 marca ok. godz. 18.15 w TVP Białystok w Magazynie Łomżyńskim (po Obiektywie).

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wszystkim nominowanym. Z niecierpliwością będziemy czekali na kolejną edycję Zambrowskich Żubrów, tym razem przyznawanych za rok 2006.
Grzegorz Zawistowski


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: