REKLAMA:

37 nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2014

samorząd
27.01.2015 r., godz. 06.35
Znamy ilość firm, spółek, organizacji i osób indywidualnych, których nominacje do dorocznej nagrody Burmistrza Miasta - Zambrowskich Żubrów, wpłynęły do Urzędu Miasta.

21 lutego odbędzie się w Zambrowie uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród burmistrza - Zambrowskich Żubrów za rok 2014. Statuetki wręczane będą po raz piętnasty. Otrzymają je osoby, instytucje, firmy i stowarzyszenia, które najbardziej przyczyniły się do promocji miasta w różnych kategoriach życia społecznego.

Termin zgłaszania kandydatów do nagrody upłynął 15 stycznia. W sumie do tego czasu Urząd Miasta otrzymał 37 zgłoszeń. Nominowani zostaną przedstawieni w terminie od 4 do 14 lutego odpowiednim komisjom Rady Miasta (Zdrowia, Kultury i Oświaty oraz Rozwoju Gospodarczego). Następnie odbędzie się spotkanie kapituły, która wyłoni laureatów oraz 7-dniowe głosowanie on-line na nauczyciela roku. Nazwiska osób i firm nominowanych do nagrody opublikujemy na łamach naszego Portalu w połowie lutego.

W tym roku Urząd Miasta przyjął 37 zgłoszeń. W kategorii twórczość i upowszechnianie kultury – 4 kandydatów, upowszechnianie kultury fizycznej - 5, działalność społeczna i charytatywna – 6, najlepszy sportowiec – 4, najlepszy uczeń w szkołach podstawowych – 4, najlepszy uczeń w gimnazjach – 1, najlepszy uczeń w szkołach ponadgimnazjalnych – 2, najlepszy nauczyciel – 4, najlepsze wydarzenie kulturalno-społeczne – 5, inwestor roku – 1 oraz inwestycja roku – 1.

Statuetki „Zambrowskich Żubrów” są nagrodą burmistrza Zambrowa dla osób, instytucji, przedsiębiorstw i organizacji, które dzięki swoim działaniom promują miasto. Nagroda ma charakter honorowy. Nie wiąże się z żadną gratyfikacją pieniężną. Laureaci otrzymują statuetki żubra, którego głowa jest w herbie Zambrowa. Wręczenie nagród nastąpi 21 lutego 2015 r. w czasie uroczystej gali w Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka Anna Wyszkoni.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: