REKLAMA:

Zaglądamy na plac rozbudowy szpitala

inwestycje
21.12.2014 r., godz. 06.15
Warunki atmosferyczne dopisują robotnikom przy wszelkich inwestycjach prowadzonych na terenie Zambrowa. Sprawdzamy, jakie prace w ostatnim czasie zostały wykonane na placu rozbudowy Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

Pracami budowlanymi na jednej z kluczowych inwestycji w naszym regionie - rozbudowa i modernizacja placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie zajmuje się firma "MASTER" Emil Borys Spółka jawna z Wysokiego Mazowieckiego. Po miesięcznej przerwie sprawdzamy, jak wyglądają postępy pracy na placu budowy.

W ostatnim czasie na placu budowy zakończono roboty związane z ociepleniem ścian zewnętrznych styropianem oraz zamontowano stolarkę okienną. Stropodach został docieplony i pokryty papą termozgrzewalną.

Wewnątrz budynku wykonywane są ścianki działowe. Na całej powierzchni wylana została posadzka oraz przeprowadzone pod posadzką zostały wszystkie instalacje, przede wszystkim centralne ogrzewanie. Zamontowano również kaloryfery. Ocieplenie budynku pozwoli robotnikom na wykonywanie prac wewnątrz budynku.

Warto dodać, że szpital aktualnie przygotowuje się do zakupu wyposażenia. Ponadto nowa inwestycja wymaga wzmocnionego źródła zasilania, dlatego prezes szpitala czeka na pozwolenie na budowę przyłącza o napięciu 15 kW.

- „Można powiedzieć, że czekają nas wieczne przetargi w przeciągu przyszłego roku. Budowa przyłącza jest w ramach tej inwestycji. Myślimy, że przy okazji zaoszczędzimy pieniądze później przy eksploatacji dlatego, że taryfy średniego napięcia są korzystniejsze niż niższe napięcie. Jesteśmy już po wstępnych uzgodnieniach z zakładem energetycznym.” - powiedział Bogusław Dębski, Prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

Jak informuje nas prezes, na placu budowy nie ma żadnych opóźnień. Ponadto za pośrednictwem naszego Portalu Bogusław Dębski dziękuje za wsparcie finansowe Burmistrzowi Miasta Zambrów oraz radnym, dzięki którym poprzez zmianę uchwały dotyczącą budżetu Miasta Zambrów szpitalowi przekazane zostało 300 tys. zł.

Przypominamy, że łączna wartość projektu wynosi 14,7 mln zł z czego 12,5 mln pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę zambrowskiego szpitala. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa. 

Polecamy:
:: Postępy na placu budowy szpitala widać „gołym okiem”
:: Prezes szpitala podpisał umowy
:: Co się dzieje na placu rozbudowy szpitala? [foto]
:: Prace przy rozbudowie szpitala idą pełną parą [foto]
:: Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala
:: Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto]
:: Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego
:: Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto]
:: Szpital otrzyma pieniądze na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
:: Zambrowski szpital otrzyma wsparcie?
:: Niesprawiedliwy podział środków z RPO? Zambrowski szpital znów nic nie dostanie...

:: Poradnia Rehabilitacji i Fizjoterapii podnosi standardy
:: Sprzęt od WOŚP trafił do zambrowskiego szpitala [foto]
:: Nowe laboratorium w zambrowskim szpitalu [foto]
:: Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie
:: Skutecznie zbadają wydolność serca
:: Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu
:: Kontrowersje wokół nowej koncepcji rozbudowy szpitala
:: Do zambrowskiego szpitala trafił nowoczesny laparoskop
:: Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala
:: Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: