REKLAMA:

„Szlachetne Paczki” trafiły do rodzin z Zambrowa [foto+video]

społeczeństwo
15.12.2014 r., godz. 06.10
Finał akcji \
Przez dwa dni odbierali paczki od darczyńców i rozwozili potrzebującym. Sprawili tym wiele radości rodzinom ubogim. Mowa o wolontariuszach, którzy włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

„Szlachetna Paczka” to akcja świątecznej pomocy. Na terenie kraju organizowana jest po raz czternasty. Zambrów włączył się do niej po raz piąty. W ramach akcji w ciągu minionej soboty i niedzieli kilkudziesięciu wolontariuszy rozwiozło do 89 rodzin z Zambrowa i okolic paczki. W sobotę obdarowanych zostało 26 rodzin, natomiast w niedzielę - 63.

Akcja polegała na dotarciu przez wolontariuszy do ubogich rodzin potrzebujących różnorakiej pomocy. Wolontariusze odwiedzali takie rodziny i poprzez wypełnianie specjalnej ankiety mieli za zadanie rozpoznanie faktycznych, a jednoczenie realnych do zaspokojenia potrzeb. W sumie zambrowscy wolontariusze do ogólnopolskiej anonimowej internetowej bazy danych wprowadzili 89 rodzin. Przy każdej wyszczególnione było czego dana rodzina najbardziej potrzebuje.

Następnie wolontariusze szukali darczyńców. I to skutecznie, bo do przygotowania konkretnych paczek w Zambrowie zgłosiło się wiele osób indywidualnych, grup oraz instytucje. Ponadto darczyńcy z całej Polski zgłaszali się sami, poprzez odwiedzanie oficjalnej strony akcji i zadeklarowanie chęci przygotowania paczki dla konkretnej rodziny z Zambrowa. W ten sposób paczki dla potrzebujących z Zambrowa przygotowały osoby z różnych stron Polski.

W paczkach, które często składały się z kilku kartonów, przeważnie znajdowały się produkty spożywcze, chemiczne, ubrania i sprzęt AGD. Były też prawdziwe prezenty - te, o których rodziny na co dzień mogą tylko pomarzyć. Dla dzieci w paczkach znalazły się m.in. przybory szkolne i zabawki.

Wszystkie paczki darczyńcy w minioną sobotę i niedzielę dostarczali do zambrowskiego magazynu „Szlachetnej Paczki” – sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 4. Część paczek darczyńcy przesyłali z odległych miast. Do przywiezienia paczek z Warszawy potrzebny był samochód ciężarowy. Paczki, które trafiały do magazynu natychmiast były oznakowane i przekazywane wolontariuszom, którzy wcześniej ankietowali potrzebujące rodziny.

Wolontariusze odwiedzili każdą rodzinę ponownie, tym razem dostarczając jej paczkę z rzeczami, o które dana rodzina prosiła. Podczas przekazywania paczek wolontariusze przyglądali się reakcjom rodzin na otrzymane prezenty i sporządzali ankiety. Transportem paczek zajmowali się sami wolontariusze, którym pomogli m.in. zambrowscy policjanci.

W sumie w tegoroczną akcję „Szlachetnej Paczki” w Zambrowie zaangażowanych było ok. 60 wolontariuszy oraz nauczyciele z różnych zambrowskich szkół. Dzięki tak dużej grupie osób, które wyraziły chęć pomocy, akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz materiału video przedstawiającego przebieg dwudniowej akcji „Szlachetnej Paczki” w Zambrowie.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: