REKLAMA:

Adwentowe Dni Skupienia na Górze św. Anny

religia
03.12.2014 r., godz. 06.10
Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania przed Świętami Bożego Narodzenia. Chcąc w tym okresie doświadczyć bliskości Boga zambrowska młodzież wraz z siostrami zakonnymi skorzystała z zaproszenia o. Franciszkanów i wzięła udział w Adwentowych Dniach Skupienia.

Adwentowe Dni Skupienia odbyły się w miniony weekend, 28-30 listopada na Górze św. Anny koło Opola. W spotkaniu zorganizowanym przez ojców Franciszkanów brała udział młodzież z Zambrowa wraz z siostrami zakonnymi.

Młodzież podczas Adwentowych Dni Skupienia uczestniczyła w wykładach pod przewodnictwem Ojców Franciszkanów, brała czynny udział w liturgii oraz adoracji. Ponadto zorganizowana została zabawa andrzejkowa.

- „Na Adwentowe Dni Skupienia zaprosiły mnie siostry na facebooku. Po raz pierwszy miałam okazję uczestniczyć w rekolekcjach na Górze Św. Anny. Nie znałam nikogo. Wyzwań było więc kilka. Ze słowami Przyjrzyj się swojemu życiu ruszyłam w drogę. Poznałam mnóstwo ludzi. W zasadzie wszyscy w moim wieku. Każdy z nich ubogacił mnie. Każdy dał mi coś, co zabrałam z powrotem do domu. To miejsce oczarowało mnie od razu. Znalazłam tam, nie tyle spokój i ciszę, ale przede wszystkim ciepło i dobro, ludzką życzliwość, bezinteresowność, otwartość na „inność” - jakąkolwiek. (…) Życzę sobie i innym jak najwięcej owoców takich dni, by stawać się człowiekiem, który maksymalnie wypełnia czas czekając na spotkanie z nachodzącym Panem.” - relacjonuje jedna z uczestniczek Adwentowych Dni Skupienia.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: