REKLAMA:

Cecyliada w „Trójcy”

religia
25.11.2014 r., godz. 06.20
Dzieci i młodzież z parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie uczcili wspomnienie świętej Cecylii, patronki ludzi zajmujących się muzyką kościelną.

Wspomnienie świętej Cecylii przypada na 22 listopada. Jest ona patronką wszystkich ludzi zajmujących się muzyką kościelną. W parafii Trójcy Przenajświętszej wspomnienie św. Cecylii obchodzone było w niedzielę.

Obchody święta rozpoczęły się mszą świętą o godz. 16:00, podczas której dzieci należące do scholi parafialnej „Psalmy Dawida” wyśpiewały swoją radość z okazji patronalnego święta. Słowem wstępu ks. Dawid zaprosił, by ich śpiew był przede wszystkim uwielbieniem. Przypomniał również, że jeśli członkowie scholi sami będą kochać Boga, to każdy kto ich śpiewu będzie słuchał, również otworzy serce na działanie Boga.

- „Drogie dziewczęta i drodzy chłopcy zachęcam was do pełnienia funkcji liturgicznej w zespole scholi parafialnej. Wykonujcie swój urząd ze szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego. Zdajemy sobie sprawę, że naszym zadaniem jest czynić wszystko, by z pomocą świętej Cecylii nasz śpiew otwierał i radował serce drugiego człowieka.” - mówił podczas niedzielnej mszy świętej ks. Dawid Rosiński.

Po mszy parafialna schola dziecięca i ich rodzice spotkali się w salkach przy parafii na Cecyliadzie, czyli ucztowaniu, zabawie i dzieleniu się radością.

Warto dodać, że schola dziecięca śpiewająca w każdą niedzielę podczas mszy o godz. 16.00 pod przewodnictwem siostry Justyny, to prawie 60 osobowa grupa. Na instrumentach grają natomiast członkowie z Odnowy w Duchu Świętym.

- „Staramy się służyć i jednocześnie przeżywać radość ze wspólnego śpiewu. Nasze spotkania nie ograniczają się tylko do prób – w ciągu lat istnienia grupa przeżyła wiele wyjazdów. Istnienie naszej scholi jest efektem konsekwentnej pracy, wspieranej przez naszych najbliższych. W tym miejscu pragniemy więc podziękować naszym kochanym rodzicom i wszystkim, dzięki którym wierzymy, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli.” - powiedziała siostra Justyna.

Cecyliada dziecięcej scholi została dopełniona młodzieżowym śpiewaniem na chwałę Panu. W parafii Trójcy Przenajświętszej w każdą niedzielę, podczas mszy o godz. 10.30 grupa młodzieży dziewcząt i chłopców posługuje muzycznie poprzez śpiew i grę na instrumentach pod opieką siostry Mateuszy. Schola młodzieżowa również obchodziła święto swojej Patronki poprzez modlitwę śpiewem i wspólną agapę w domu sióstr boromeuszek.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: