REKLAMA:

Sukces charytatywnej aukcji szopek [foto+video]

społeczeństwo
13.11.2014 r., godz. 06.35
Sukces charytatywnej aukcji szopek
Aż 34 bożonarodzeniowe szopki zostały wylicytowane podczas aukcji zorganizowanej przez Bursę Szkolną Nr 1 oraz Stowarzyszenie „Szansa” na rzecz chorej Zuzi oraz bliźniąt Kacpra i Dawida. Łączna kwota zebrana w czasie licytacji wyniosła 4 220 złotych.

Wczoraj, 12 listopada w sali bankietowej przy alei Wojska Polskiego 27A w Zambrowie odbyła się aukcja szopek bożonarodzeniowych zorganizowana przez Bursę Szkolną Nr 1 oraz Stowarzyszenie „Szansa”. W jej trakcie zebrano aż 4 220 złotych, które przekazane zostaną na pomoc 10-miesięcznej Zuzi, a także dwóm 5-letnim chłopcom – Kacprowi i Dawidowi.

Przedmiotem licytacji były szopki bożonarodzeniowe, które zostały wykonane przez dzieci i młodzież w trzech ostatnich edycjach Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanych przez Bursę Szkolną Nr 1 w Zambrowie.

- „Tak się zdarzyło, że niektóre dzieci, nie wszystkie, ale większość postanowiło zostawić te szopki, po to, by zostały one wykorzystane na ten szczytny cel, jakim jest pomoc małej Zuzi.” – powiedziała nam Iwona Romanek, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Zambrowie.

Zainteresowanie akcją było dość duże, bowiem na aukcji pojawiło się około 30 licytujących, w tym między innymi lokalni politycy i samorządowcy oraz przedsiębiorcy. Cena wywoławcza szopek wahała się w okolicach 10–30 złotych. Najwyżej wylicytowana kosztowała aż 1 000 zł.

Ponadto podczas wczorajszej aukcji można było również zakupić część rękodzieła, które powstało podczas zajęć manualnych dla seniorów „Robimy to, co lubimy”, zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie. Wśród prac znalazły się m.in. stroiki, origami, kwiatki z bibuły, czy dzbanki z papierowej wikliny. Wszystko to wykonane różnymi technikami.

Pieniądze z wczorajszej aukcji przekazane zostaną na pomoc 10-miesięcznej Zuzi chorej na złośliwy nowotwór. Poza tym „Szansa” chce także pomóc dwóm 5–letnim chłopcom: Kacprowi i Dawidowi, którzy cierpią na zaburzony rozwój psychoruchowy oraz na agenezję ciała modzelowatego. Niedawno wykryto u nich również cukrzycę.

-„Chcemy, żeby rodzice tych dzieci mieli świadomość, że nie są pozostawieni sami sobie, że jest ktoś, kto o nich pamięta. A to jest ogromnie ważne dlatego, że nie jesteśmy sami, tylko po prostu ktoś nas wspiera.” – powiedziała nam Teresa Szumowska, prezes Stowarzyszenia „Szansa”.

Więcej informacji na temat choroby i sposobów pomocy Zuzi i jej rodzinie opublikowaliśmy w oddzielnym artykule na łamach portalu - Zuzia walczy z nowotworem. Pomóż Jej wygrać!

W imieniu organizatorów dziękujemy licytującym za udział i okazaną hojność podczas aukcji. Wszystkim, którzy pragną wspomóc finansowo rodzinę Zuzi, przypominamy nr rachunku, na który można wpłacać pieniądze:


Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie
Nr rachunku: 75 1020 1332 0000 1002 0028 1212
tytułem: „Dla Zuzi”


:: Zuzia walczy z nowotworem. Pomóż Jej wygrać!ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: