REKLAMA:

Realizacja odcinka S8 od Zambrowa do granicy województwa coraz bliżej

inwestycje
30.10.2014 r., godz. 13.15
Trwa przetarg na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa. Wykonawca zostanie wyłoniony spośród 6 firm i konsorcjów, które złożyły oferty w pierwszym etapie postępowania.

6 firm i konsorcjów walczy o możliwość modernizacji odcinka drogi krajowej nr 8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa. Odcinek ten ma dokładnie 14,91 km i został zaprojektowany jako dwujezdniowa droga ekspresowa z rezerwą terenu pod trzeci pas ruchu. Obiekty inżynierskie (m.in. 1 most i 7 wiaduktów) mają być wykonane od razu dla przekroju trzypasmowego. W ramach przetargu przewiduje się także budowę jednego węzła (Szumowo).

Rozpiętość cenowa złożonych ofert była znacząca. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że najtańszą ofertę złożyło konsorcjum złożone z firm „RUBAU POLSKA’ Sp. z o.o. z Warszawy oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. z Hiszpanii. Niespełna 15-kilometrowy odcinek dwujezdniowej „ekspresówki’ oferent chce wybudować za kwotę 454,9 mln zł. Jest to o zaledwie 1,79 mln zł mniej, niż wynosi oferta następnej firmy, którą jest „Budimex” – 456,6 mln zł.

Z kolei najdroższą propozycję przedstawiło konsorcjum firm polskich: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, PLANETA Sp. z o.o. z Warszawy oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego „MAZOWIECKIE MOSTY” również z Mińska Mazowieckiego, które wyceniło inwestycję na 536,9 mln zł.

Jak informuje GDDKiA w Białymstoku, wszyscy oferenci podali najkrótsze możliwe terminy wykonania tj. 22 miesiące oraz najdłuższe możliwe okresy gwarancji – 10-letnie. Oba te czynniki będą brane pod uwagę oprócz ceny.

Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na grudzień tego roku, po uprzednim sprawdzeniu ofert od strony formalno-prawnej, a podpisanie umowy na styczeń 2015 roku.

Warto dodać, że trwają także procedury przetargowe na przebudowę do standardów drogi ekspresowej odcinka DK8 Mężenin – Jeżewo o długości 14 km. Rozstrzygnięcie tego przetargu planowane jest także jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że niedawno ruszyła budowa ponad 15-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 na odcinku od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Aktualnie trwa wycinka drzew, a w czterech miejscach (m.in. w rejonie planowanych obiektów inżynierskich) ruszyły roboty ziemne. Więcej informacji oraz zdjęcia z tej inwestycji opublikowaliśmy w artykule: Ruszyła przebudowa odcinka S8 Zambrów – Mężenin.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: