REKLAMA:

„Perły klasyki” w parafii Ducha Świętego [foto]

kultura
29.09.2014 r., godz. 06.15
„Perły klasyki” w parafii Ducha Świętego
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprezentowała zambrowskim słuchaczom utwory Pachelbela, Bacha, Mozarta oraz słynne arie i pieśni neapolitańskie.

W niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie odbył się niezwykły koncert pt. „Perły klasyki”. Występ zorganizowano w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica.

Przed zambrowską publicznością wystąpili: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Czesław Grabowski – dyrygent oraz Robert Cieśla– tenor.

Artyści zaprezentowali najpiękniejsze kompozycje: J. Pachelbela, J.S. Bacha, W.A. Mozarta oraz słynne arie i pieśni neapolitańskie.

Koncert przyciągnął do parafii Ducha Św. nie tylko mieszkańców Zambrowa, ale i gości spoza naszego miasta. O tym, że występ spodobał się zebranej publiczności, świadczyły gromkie owacje na zakończenie koncertu.

Warto dodać, że w dniu wczorajszym ten sam koncert odbył się również w Ostrowi Mazowieckiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: