REKLAMA:

Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala

samorząd
02.08.2014 r., godz. 19.50
Z 8,7 do 12,5 mln zł wzrosło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę zambrowskiego szpitala. Dzięki temu dodatkowo zostanie wyremontowany i wyposażony oddział chirurgii. Łączna wartość projektu wynosi teraz 14,7 mln zł. To jedna z kluczowych inwestycji w regionie.

Zarząd Województwa, pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego, 29 lipca zaakceptował rozszerzenie projektu „Budowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii”, rozpoczętego przez szpital powiatowy w Zambrowie. Rozszerzenie to obejmuje remont i wyposażenie oddziału chirurgii.

Dzięki tej decyzji podniesiony został poziom dofinansowania do 85% całkowitych kosztów inwestycji, które teraz wyniosą około 14,7 mln zł. Dofinansowanie, pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa, wzrośnie z 8,7 mln zł do 12,5 mln zł. Jest to maksymalne dofinansowanie, jakie można było uzyskać.

- „Myślę, że jest to bardzo dobra informacja. Nasi mieszkańcy powinni być z tego zadowoleni, bo to daje nam szansę i wręcz pewność przebudowy i załatwienia komplementarnie sprawy. Mając nowy blok operacyjny będziemy również mieć odnowioną normatywną chirurgię, co zdecydowanie poprawi komfort nie tylko pacjentów, ale również załogi tam pracującej. Daje to nam szanse na całkowite załatwienie spraw inwestycyjnych związanych ze szpitalem. Oczywiście, jak przy każdym tego typu obiekcie, zawsze będą jakieś potrzeby dodatkowe, ale tu mówimy o tym zasadniczym zakresie, że to już nam pozwoli przygotować szpital do następnych lat funkcjonowania i do warunków zgodnych nie tylko z rozporządzeniem, ale również z oczekiwaniami pacjentów.” – powiedział nam Starosta Zambrowski Stanisław Krajewski.

Przypomnijmy, że oficjalne rozpoczęcie robót budowlanych, związanych z rozbudową i modernizacją placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie, odbyło się 28 lipca. Pisaliśmy o tym w odrębnym artykule (link). Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: