REKLAMA:

Rekolekcje z Ojcem Johnem Bashoborą zakończone [foto]

religia
20.07.2014 r., godz. 06.20
Rekolekcje z Ojcem Bashoborą zakończone
Tysiące wiernych wzięło udział we Mszy Świętej kończącej trzydniowe rekolekcje przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

Od 16 do 19 lipca przy parafii Trójcy Przenajświętszej odbywały się rekolekcje charyzmatyczne, które poprowadził Ojciec John Bashobora. Organizatorem największych rekolekcji w naszym mieście była parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

Przez trzy dni około 2,5 tysiąca ludzi z całej Polski oraz z zagranicy uczestniczyło w modlitwach porannych, konferencjach Ojca Johna Bashobory, a także w Koronce do Miłosierdzia Bożego. Ponadto odbywały się Msze Święte oraz Adoracje Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą o uzdrowienie. Spotkania te były zamknięte, dla osób wcześniej zapisanych.

W dniu wczorajszym rekolekcje z Ojcem Bashoborą były dostępne dla wszystkich. Na polanie przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie zgromadziło się kilka tysięcy osób. Mieli oni okazję wziąć udział w konferencji Ojca Johna, a także we Mszy Świętej celebrowanej przez biskupa seniora diecezji łomżyńskiej Stanisława Stefanka.

- „Dzisiaj kończymy rekolekcje. Jest to dziękczynienie Bogu za te tłumy ludzi. Dla mnie jest budujące to, że większość z tych ludzi przez trzy dni modliła się, nie opuszczała tego placu, czuwała na modlitwie, uwielbiała Boga. To dla nas księży jest to znak, że jest zapotrzebowanie na takie akcje. Może czasem hałaśliwe, ale na tym rzeczywiście polega współczesna ewangelizacja.” - powiedział nam ks. Jerzy Samsel, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

Warto również wspomnieć o oprawie muzycznej rekolekcji. Oprócz rodzimej grupy ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „Wieczernik”, funkcjonującej przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, rekolekcje uświetniła muzyka grupy "Godziny Uwielbienia", zespołu działającego przy parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku.

Rekolekcje nie odbyłyby się, gdyby nie wkład w organizację wielu ludzi. Ksiądz dziekan Jerzy Samsel dziękuje wszystkim sponsorom, księżom, wolontariuszom, ministrantom, strażakom, a także wszystkim tym, którzy włożyli choć odrobinę pracy w organizację tych rekolekcji.

Przypominamy, że przez trzy dni na łamach naszego Portalu osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach mogły śledzić je dzięki transmisji na żywo. Przez trzy dni transmisję online obejrzało około 10 tys. osób z całego świata.

Rekolekcje z Ojcem Johnem Bashoborą - dzień I:


Rekolekcje z Ojcem Johnem Bashoborą - dzień II:


Rekolekcje z Ojcem Johnem Bashoborą - dzień III:

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: