REKLAMA:

Pierwszy dzień rekolekcji z Ojcem Bashoborą

religia
18.07.2014 r., godz. 06.30
Pierwszy dzień rekolekcji z Ojcem Bashoborą
Trzy konferencje, koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie. W ten sposób 2,5 tysiąca ludzi z całej Polski oraz z zagranicy rozpoczęło trzydniowe rekolekcje z Ojcem Bashoborą.

W miniony czwartek, 17 lipca rozpoczęły się trzydniowe rekolekcje charyzmatyczne organizowane przez parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Prowadzi je znany charyzmatyk - Ojciec John Bashobora.

Podczas rekolekcji charyzmatycznych odbyły się trzy konferencje Ojca Johna Bashobory. O godz. 15.00 uczestnicy odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego. Punktem kulminacyjnym wczorajszego dnia była Msza Święta, na którą przybył również Biskup Pomocniczy Tadeusz Bronakowski, a także Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą o uzdrowienie.

Podczas przerw w trakcie rekolekcji można było zjeść przygotowany przez organizatorów obiad, a także nawiązać nowe znajomości. Podczas jednej z nich zapytaliśmy uczestników o wrażenia z pierwszego dnia rekolekcji.

- „W rekolekcjach z Ojcem Bashoborą biorę udział pierwszy raz. Przyszłam tu, żeby umocnić się w wierze oraz ze względu na moich przyjaciół, by miło spędzić czas po chrześcijańsku.” – powiedziała nam Paula Tyszkiewicz z Zambrowa.

- „Jestem tutaj żeby w dobry sposób spędzić czas w Zambrowie, gdyż mam dobre skojarzenia z tym miastem., tutaj mam przyjaciół. To jest pierwszy powód, jednak drugi jest ważniejszy, który wysuwa się na pierwszy plan: rekolekcje z Ojcem Bashoborą. Jest on bardzo znany, ściąga tłumu, dlatego warto skorzystać z okazji i pomodlić się tutaj razem z nim.” – powiedziała nam Marta Bajena z Siemiatycz.

- „Jest to zjawisko ciekawe z socjologicznego punktu widzenia, ponieważ przyciągnęło ponad dwa tysiące ludzi w takim jednym kompleksie. Przede wszystkim nigdy nie byłem w kościele Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Muszę przyznać, że to bardzo piękna architektura ,szczególnie wewnątrz. (…) Konferencje ojca Bashobory są rzeczywiście uderzające, gdyż mówią o naszym powołaniu i o tym, że jesteśmy dziedzicami Pana Boga.” – powiedział nam ks. Tomasz Pawłowski.

Przypominamy, że rekolekcje będą trwały jeszcze przez dwa dni. Mimo że spotkania te są zamknięte (tylko dla osób zapisanych), w sobotę, 19 lipca o godz. 12.30 odprawiona zostanie dla wszystkich chętnych Msza Św. połączona z modlitwą o uzdrowienie. W Eucharystii tej mogą uczestniczyć również ci, którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach Ojca Bashobory.

Dla wszystkich osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach, na stronie głównej naszego Portalu zamieszczona jest relacja na żywo z rekolekcji. Zapraszamy do oglądania.

Poniżej przedstawiamy harmonogram rekolekcji na dzisiaj i sobotę.

Piątek - 18 lipca
:: 09.00 – Modlitwa Różańcowa
:: 09.45 – Modlitwa uwielbienia
:: 10.00 – I konferencja
:: 11.30 – przerwa na kawę
:: 12.00 – II konferencja
:: 13.30 – przerwa obiadowa
:: 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i uwielbienie
:: 15.30 – III Konferencja
:: 17.00 – przygotowanie do Mszy Św.
:: 17.30 – Eucharystia
:: 19.30 – przerwa na kolację
:: 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
I modlitwa o uzdrowienie
:: Około 21.30 – Zakończenie dnia

Sobota - 19 lipca
:: 09.00 – Modlitwa Różańcowa i uwielbienie
:: 10.00 – Konferencja
:: 11.30 – przerwa na kawę
:: 12.00 – przygotowanie do Mszy Św.
:: 12.30 – Eucharystia dla wszystkich
:: Około 14.30 – Zakończenie rekolekcji


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: