REKLAMA:

Wyruszyli rowerami do Zamościa [foto+video]

rekreacja/wypoczynek
10.07.2014 r., godz. 06.25
Wyruszyli rowerami do Zamościa
24 rowerzystów wyjechało na kilkusetkilometrową wyprawę rowerową z Zambrowa do Zamościa.

Wczoraj, 9 lipca po godzinie 9.00 z Targowicy Miejskiej przy ulicy Wyszyńskiego miłośnicy wypraw rowerowych wyjechali w trasę liczącą ok. 600 kilometrów. Tym razem celem ich wyprawy jest Zamość. Miejscem docelowym wczorajszego dnia były Siedlce. Organizatorami rajdu są Eugeniusz Borowski oraz Urząd Miasta Zambrów.

Przypomnijmy, że początkowym miejscem docelowym wyprawy miał być Lwów, jednak ze względu na obecną sytuację polityczną na Ukrainie organizatorzy zmienili częściowo trzeci etap wyprawy z Włodawy do Hrubieszowa oraz całkowicie etap czwarty, którego trasa biegnie z Hrubieszowa do Zamościa.

- „28 czerwca zrobiliśmy jazdę treningowo-sprawdzającą. Wszyscy są bardzo dobrze przygotowani. Jestem zadowolony z tego sprawdzianu.” - powiedział nam organizator rajdu, Eugeniusz Borowski.

W wyprawie udział biorą zarówno mieszkańcy Zambrowa, jak i okolicznych miejscowości, m.in. Wysokiego Mazowieckiego. W sumie na rajd wybrało się 21 mężczyzn i 3 kobiety.

- „Myślę, że wszyscy tu z nas jadących dojadą do celu, bo wszyscy ciężko jeździli nie zważając na pogodę, dzień tygodnia, zarówno w niedziele, soboty i dni świąteczne. Sama jazda to wielka przyjemność, a dojechanie do celu to już jest coś wielkiego do czego wszyscy dziś będziemy dążyć.” - powiedział nam Tadeusz Wróblewski, jeden z uczestników rajdu.

Cykliści w jedną stronę mają do pokonania około 600 km. Powrót zorganizowany zostanie autokarem, a rowery będą przywiezione busem. Najbardziej wytrwali będą mogli jednak wrócić o własnych siłach.

- „To forma miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu, podziwiania przyrody, polskiej kultury. Mam nadzieję, że ubogacę swoje doznania, przeżycia. Polecam to każdemu kto chciałby spędzić miło czas, w miłym towarzystwie. Jazda rowerem jest idealna.” – powiedział nam uczestnik wyprawy Jacek Werpachowski.

Warto przypomnieć, że pierwsza tego typu, długodystansowa pielgrzymka rowerowa z Zambrowa, zorganizowana przez Eugeniusza Borowskiego, odbyła się w 2011 r. Grupa 24 pełnoletnich i doświadczonych rowerzystów wyruszyła wtedy na 370 km trasę do Wilna na Litwie.

Drugi rajd rowerowy dla zaawansowanych odbył się 11 lipca 2012 r. Uczestnicy pokonali trasę mierzącą w jedną stronę blisko 600 km i dotarli do Przemyśla.

W ubiegłym roku Eugeniusz Borowski zorganizował rajd po Warmii i Mazurach. Uczestnicy pokonali w sumie ponad 600 km, aby po 5 dniach dojechać do Świętej Lipki.

Rajd finansują: Urząd Miasta Zambrów, Urząd Gminy Szumowo i Bank BGŻ w Zambrowie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii i videorelacji z wyjazdu uczestników.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: