REKLAMA:

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił w Zambrowie [foto]

kultura
06.04.2014 r., godz. 06.20
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił w Zambrowie
Historia, kultura, patriotyzm, tradycja, pamięć i ojczyzna - te wszystkie elementy składały się na repertuar koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który wystąpił w Zambrowie. Uczestniczyło w nim ok. 500 zaproszonych gości.

W sobotę, 5 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Tego dnia wyjątkowo arena sportowa „Czerwoniaka” zamieniła się w scenę estradową, na której zaprezentowali się muzycy i wokaliści. Artyści przybyli do Zambrowa na zaproszenie proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie ks. prał. dr Jerzego Samsela. Patronat honorowy nad tym niezwykłym wydarzeniem sprawował Starosta Zambrowski Stanisław Krajewski.

Z zaproszenia na koncert skorzystało ok. 500 osób. Przed nimi zaprezentowało się prawie 100 artystów zespołu – solistów, wokalistów, chór męski, balet, orkiestra koncertowa i orkiestra symfoniczna składającą się z muzyków symfonicznych, rozrywkowych oraz kameralistów. Program koncertu składał się z dwóch części: historycznej i rozrywkowej. W obu można było dostrzec, że wczorajszy spektakl w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego był przygotowany z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Oprócz oprawy muzycznej i tanecznej, zespół zadbał o stroje i rekwizyty, nawiązujące do danej epoki historycznej.

- „Zespół był w Zambrowie po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni. Dołożymy wszelkich starań, aby ten zespół mógł do nas wrócić, żeby mógł pokazać to przepiękne widowisko szerszej publiczności.” - mówił po koncercie Starosta Zambrowski Stanisław Krajewski.

Warto dodać, że Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego koncertuje od ponad 60-ciu lat ukazując bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Prezentując muzykę w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po pieśni kościelne.

Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, wysoko ceniąc profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszego koncertu.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: