REKLAMA:

Weź udział w II Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim

edukacja
31.01.2014 r., godz. 06.25
W tym roku w kwietniu minie 4. rocznica Katastrofy Smoleńskiej, w której śmierć poniosło 96 pasażerów Tupolewa. W tegoroczne obchody rocznicowe chce włączyć się Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, który zaprasza uczniów gimnazjów i szkół średnich do udziału w II Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim pod hasłem „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku.”

10 kwietnia 2014 roku miną dokładnie 4 lata od Katastrofy Smoleńskiej, w której zginęła 96-osobowa polska delegacja państwowa, na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim i jego małżonką, przedstawiciele parlamentu, rządu, duchowieństwa, rodzin katyńskich i innych stowarzyszeń, dowódcy Sił Zbrojnych RP oraz szefowie urzędów i instytucji państwowych. Przypomnijmy, że wszystkie osoby, które znajdowały się wówczas na pokładzie rządowego samolotu TU-154, zginęły w drodze na uroczystości z okazji 70. rocznicy mordu katyńskiego.

W ramach obchodów 4. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej Poseł na Sejm Jarosław Zieliński organizuje II Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku.” Celem konkursu jest poznawanie przez uczestników ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski i kształtowanie świadomości historycznej i narodowej młodzieży, na podstawie wiedzy i tradycji, a nie uprzedzeń i emocji. Poseł Jarosław Zieliński chce również zachęcić młodzież do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wysiłków w celu zrozumienia istoty procesów historycznych.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego. Chcąc wziąć udział w konkursie należy napisać pracę w dowolnej formie, np. esej, rozprawę, reportaż lub wspomnienia. Dopuszczalna maksymalna objętość prac to 5 stron wydruku komputerowego (czcionka 12 pkt.; interlinia 1,5; 30 wierszy na stronie). Prace powinny zawierać dane o wykorzystanych źródłach i opracowaniach historycznych.

Prace konkursowe w postaci wydruku komputerowego wraz z kopią umieszczoną na opisanej imieniem i nazwiskiem płycie CD oraz wypełnionym formularzem zgłoszeniowym powinny być przesłane na adres sekretariatu konkursu:
Biuro Poselskie
Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Jarosława Zielińskiego
ul. Zwycięstwa 26 C
15-443 Białystok.

Istnieje również możliwość przesłania pracy drogą elektroniczną na adres: zielinski.bialystok@interia.pl. W tym wypadku należy przesłać pracę zapisaną w formacie PDF i dołączyć wypełniony formularz konkursowy. Na prace organizatorzy czekają do 31 marca 2014 roku.

Wszystkie prace zostaną poddane ocenie przez Komisję Konkursową, składającą się z historyków, polonistów, naukowców i nauczycieli. Przy ocenianiu brane będą pod uwagę walory historyczno-naukowe pracy, oryginalność ujęcia tematu, wartości kompozycyjne, wskazanie źródeł wykorzystanych informacji oraz umiejętność analizy i oceny zgromadzonych materiałów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Laureaci konkursu będą mieli okazję udać się na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu RP, połączoną ze zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego i biletem wstępu do teatru. Pozostali zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i książkowe oraz listy gratulacyjne Komisji Konkursowej i Posła Jarosława Zielińskiego.

Do artykułu, w formie plików PDF, dołączamy regulamin II Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego oraz kartę zgłoszenia.

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: