REKLAMA:

Interpelacje radnych: Ryszard Kaźmierczak

interpelacje radnych
31.01.2014 r., godz. 06.05
Dziś, w ramach cyklu „Interpelacje radnych” zamieszczamy interpelację radnego Rady Miasta Ryszarda Kaźmierczaka, którą złożył 15 grudnia w Urzędzie Miasta Zambrów oraz podziękowanie za spełnienie niektórych opisanych w niej postulatów.

Radny Rady Miasta Ryszard Kaźmierczak przekazał do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org interpelację, dotyczącą zmiany organizacji ruchu na Pl. Sikorskiego w Zambrowie (w miejscu postoju TAXI), likwidacji sygnalizacji świetlnej na dwóch skrzyżowaniach w centrum miasta oraz dodatkowego oświetlenia jednego z przejść dla pieszych.

- „Po przeprowadzonych konsultacjach między prowadzącymi działalność gospodarczą taxi, mieszkańcami Zambrowa oraz osobami korzystającymi z naszych usług doszliśmy do wniosku, że na odcinku drogi, na której znajduje się obecnie postój, powinien być zmieniony kierunek ruchu, a na końcu tego odcinka drogi powinna być możliwość skrętu w obydwie strony” - czytamy w interpelacji.

Zdaniem radnego Kaźmierczaka zmiana ta poprawi warunki pracy taksówkarzy. Ponadto przywrócenie dawnej organizacji ruchu w tym miejscu miałoby m.in. przyczynić się do lepszego bezpieczeństwa wsiadających i wysiadających pasażerów oraz zwiększyć przepustowość przejeżdżających samochodów.

Drugą poruszoną przez radnego w interpelacji sprawą są sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic Piłsudskiego, Białostocka i Sadowa oraz Łomżyńskiej, Kościuszki i Ostrowskiej. Zdaniem radnego są one niepotrzebne.

- „Ich działanie tylko wstrzymuje poprawny, płynny przejazd pojazdów” - twierdzi Ryszard Kaźmierczak.

W interpelacji poruszona została również kwestia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Piłsudskiego. Radny uważa, że wchodzące na to przejście osoby są mało widoczne. Poprosił burmistrza o wykonanie w tym miejscu dodatkowego oświetlenia. Jak się okazuje, jego prośba została uwzględniona. Przejście dla pieszych na ul. Piłsudskiego zostało doświetlone.

- „Należą się słowa uznania i pochwały za bardzo szybką reakcję i fachowe załatwienie sprawy, dotyczącej dobrego oświetlenia najmniej widocznych, przeważnie porą wieczorową i nocną, przejść w naszym mieście. Za szybką reakcję i oświetlenie przejścia, które jest opisane w prośbie do pana burmistrza również bardzo dziękujemy” - napisał w podziękowaniu do władz miejskich radny Ryszard Kaźmierczak.

Interpelacja i podziękowanie Radnego Kaźmierczaka – jako załączniki PDF do niniejszego artykułu.Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres redakcja@zambrow.org, listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, Al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: