REKLAMA:

Zabójca z Zambrowa zatrzymany przez belgijski wymiar sprawiedliwości

policja
29.01.2014 r., godz. 09.55
Dzięki precyzyjnym ustaleniom kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku belgijscy funkcjonariusze policji zatrzymali w Brukseli poszukiwanego za dokonane tam zabójstwo 34-letniego zambrowianina.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku belgijski wymiar sprawiedliwości, za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu 34-letniego mieszkańca Zambrowa. Mężczyzna był poszukiwany przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości za zabójstwo dokonane na terenie Belgii. Tam też wystawiony został na niego Europejski Nakaz Aresztowania.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Białymstoku. Ich wnikliwe ustalenia wskazywały, że poszukiwany zambrowianin po przyjeździe do Polski przez pewien okres ukrywał się w okolicach Sokółki, jednak 18 stycznia powrócił do Belgii. Pracując nad tą sprawą białostoccy kryminalni ustalili miejsce, w którym schronił się po wyjeździe z Polski. Trop wiódł do Brukseli, a dokładniej pod jeden z adresów w dzielnicy St. Gilles.

Te informacje i ustalenia podlaskich policjantów szybko trafiły do belgijskich policjantów. Na ich podstawie, w miniony czwartek, 23 stycznia Belgowie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Teraz stanie on przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości.

Jak podają policjanci, był to już kolejny zatrzymany, który wpadł dzięki skutecznej wymianie informacji i międzynarodowej współpracy Policji.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: