REKLAMA:

Łomżyńska filharmonia zaprasza na Familijny Koncert Mikołajkowy

zapowiedzi - repertuar
02.12.2013 r., godz. 06.05
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na Familijny Koncert Mikołajkowy. Wstęp wolny!

Już w ten czwartek, 5 grudnia, o godz. 18.30 rozpocznie się Familijny Koncert Mikołajkowy zatytułowany „Muzyka Pana Witolda”. Koncert odbędzie się tradycyjnie w Sali Koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, przy ul. Nowej 2.

Przed słuchaczami wystąpią łomżyńscy filharmonicy pod batutą włoskiego dyrygenta Manfredo Di Crescenzo. Jako sopranistka wystąpi Bogumiła Dziel-Wawrowska. W programie m.in.: piosenki Witolda Lutosławskiego.

Bogumiła Dziel-Wawrowska w roku 2004 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w klasie śpiewu w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez znakomitych pedagogów. Jest laureatką wielu konkursów. Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów wokalnych, wcielając się w rolę Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą.

Czwartkowa impreza odbędzie się w ramach cyklu „Witold Lutosławski i Jego Inspiracje”. Koncert dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 86 216 24 81. Wstęp wolny!

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: