REKLAMA:

Zapraszamy na jazz do Centrum Kultury

zapowiedzi - repertuar
25.11.2013 r., godz. 06.30
Są jeszcze wolne miejsca na wyjątkowy koncert jazzu w wykonaniu Adama Kowalskiego oraz Piotra Wyleżoła w Centrum Kultury w Zambrowie.

Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie zaprasza na niezwykły koncert jazzowy w wykonaniu światowej sławy muzyka jazzowego, pochodzącego z Zambrowa, Adama Kowalewskiego oraz równie wybitnego pianisty Piotra Wyleżoła. Koncert odbędzie się w tę sobotę, 30 listopada w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury w Zambrowie, przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2a. Początek o godzinie 19.00.

Podczas koncertu Adam Kowalewski i Piotr Wyleżoł zaprezentują kompozycje z nowej płyty zatytułowanej „For You”. Krążek uznany został za najciekawszą płytę przez miesięcznik JazzPRESS.

Jak udało nam się ustalić są jeszcze wolne miejsca. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w kasie Centrum Kultury w Zambrowie, po godz. 13.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.Adam Kowalewski - zambrowianin, Absolwent Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Edukację muzyczną kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Łomży w klasie kontrabasu. Ukończył elitarny Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 1999 r. jest wykładowcą tego wydziału w klasie kontrabasu i gitary basowej. Po dwudziestu latach od wyjazdu z Zambrowa wraca w rodzinne strony jako dojrzały, uznany w środowisku jazzowym muzyk. Koncertował na wielu estradach w kraju i na świecie z największymi artystami. Nagrał około 20 płyt z jazzowym repertuarem. Jako muzyk sesyjny występował na płytach Kayah oraz Mietka Szcześniaka.

Piotr Wyleżoł - jeden z najlepszych polskich pianistów. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W czasie studiów laureat wielu nagród, m.in. międzynarodowego konkursu improwizacji jazzowej w Katowicach oraz Jazz Juniors w Krakowie. Otrzymał Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej, a także nagrodę indywidualną dla najlepszego instrumentalisty na festiwalu „Jazz nad Odrą”. Występował na wielu festiwalach (m.in. „Jazz Baltica”, „Leverkusen Jazz Tage”, „Jazz Jamboree”) i salach koncertowych kilkudziesięciu krajów świata. Od początku kariery lider własnych formacji. Ma w dorobku 5 autorskich płyt oraz kilkadziesiąt nagranych z innymi artystami i liczba ta stale rośnie. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami, jak Janusz Muniak, Nigel Kennedy, Jarosław Śmietana, Ewa Bem, Tomasz Stańko, Edd Shuller, Billy Hart, Adam Pierończyk i Aga Zaryan.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: