REKLAMA:

Dwa koncerty Eleni w Zambrowie

zapowiedzi - repertuar
21.11.2013 r., godz. 06.25
Nie jeden, a dwa koncerty „Królowej Polskiej Piosenki” w Centrum Kultury w Zambrowie. Wszystko za sprawą dużego zainteresowania koncertem ze strony mieszkańców Zambrowa i okolic.

Koncert „Eleni” odbędzie się 12 grudnia (czwartek) w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodku Kultury w Zambrowie. Piosenkarka wystąpi z grupą „Helenic”. Początkowo planowany był jeden koncert o godz. 19.00. Za sprawą dużego zainteresowania koncertem, organizator postanowił, że tego samego dnia „Królowa Polskiej Piosenki” zaśpiewa w Zambrowie dwa razy. Pierwszy koncert odbędzie się o godz. 17.00, a drugi (tak jak wcześniej planowano) – o godz. 19.00.

Bilety na koncert o godz. 17.00 w cenie: 45 zł – parter i 40 zł – balkon do kupienia są w kasie biletowej Centrum Kultury w Zambrowie. Rezerwacji biletów można również dokonać telefonicznie pod nr tel. 86 475 44 88, po godz. 13.00.

„Eleni” z muzyką zetknęła się już w dzieciństwie, ponieważ pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”. W 1975 r. została zaangażowana do profesjonalnego zespołu „Prometheus”. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą nagrała z zespołem „Prometheus” w 1977 r. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty: „Moja miłość”, „Buzuki Disco”, „Ty jak niebo”, „Ja jak obłok”, „Lovers”, czy „Miłość jak wino” i inne. Większość płyt „Eleni” zdobyła status złotych.

Piosenkarka w swoim repertuarze posiada wiele standardów światowych. Sama wylansowała i wprowadziła na pierwsze miejsce krajowych list przebojów takie utwory jak: „Chcę kochać”, „Za wszystkie noce i dni”, czy „Miłość jak wino”.

Przez trzy kolejne lata „Eleni” wygrywała plebiscyt „Lata z radiem”, za co uhonorowano ją tytułem „Królowej Polskiej Piosenki”. W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę „Viktora”. Oprócz występów na większych krajowych scenach, śpiewała wielokrotnie w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii. Jako nieliczna z artystów śpiewała bezpośrednio dla Papieża Jana Pawła II.

W imieniu organizatorów zapraszamy na wyjątkowy koncert „Eleni” i grupy „Helenic” do Centrum Kultury w Zambrowie.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: