REKLAMA:

Przez krainę tysiąca jezior na rowerze

rekreacja/wypoczynek
09.07.2013 r., godz. 06.35
Po raz trzeci wyruszą w liczącą kilkaset kilometrów wyprawę rowerową. Tym razem zambrowscy cykliści chcą zwiedzić malowniczą krainę „tysiąca jezior”.

Już jutro (środa, 10 lipca) miłośnicy długodystansowych wypraw rowerowych z Zambrowa i okolic, po raz trzeci wezmą udział w kilkuset-kilometrowej wyprawie rowerowej, organizowanej przez Urząd Miasta Zambrów oraz pasjonata wypraw rowerowych - Eugeniusza Borowskiego. Tym razem cykliści zwiedzą malownicze tereny Warmii i Mazur.

W podróż rowerzyści wyruszą o godz. 8.30 spod pomnika żołnierza Dwudziestolecia Międzywojennego przy Zambrowskim Parku Przemysłowym w Zambrowie. Udział w wyprawie potwierdziło 24 osoby, które w minioną sobotę odbyły przejazd treningowy po okolicach Zambrowa, o długości około 150 km.

Trasa całego rajdu liczy ponad 600 km. Dziennie rowerzyści chcą pokonać około 150 km. Dojadą do Augustowa, Mrągowa, Ostródy, Kętrzyna i Świętej Lipki. Noclegi zaplanowane zostały w salach sportowych szkół i ośrodków rekreacyjno-sportowych w poszczególnych miastach.

Powrót rowerzystów do Zambrowa zaplanowany został na niedzielę, 14 lipca. Rozważane są dwie możliwości powrotu: osoby najwytrwalsze będą mogły wrócić z organizatorami wyprawy rowerami, natomiast pozostali - samochodami.

Przypominamy, że planowana na środę wyprawa rowerowa po Warmii i Mazurach będzie trzecią tego typu wyprawą zorganizowaną przez Eugeniusza Borowskiego. Pierwsza wyprawa odbyła się w 2011 roku i wówczas cykliści odwiedzili Wilno. Z kolei rok temu cykliści udali się do Przemyśla.

Warto dodać, że w tym roku planowana jest też II Rowerowa Pielgrzymka Rowerowa do Hodyszewa. Wyprawa zaplanowana została na 10 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone będą podczas sierpniowego krótkodystansowego rajdu rowerowego, który zaplanowany został na 3 sierpnia do Szumowa.

ŁL


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: