REKLAMA:

29 zgłoszeń do statuetek Żubra 2012

kultura
16.01.2013 r., godz. 06.15
29 podmiotów zgłoszonych zostało do statuetek Żubra. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła konkursowa wyłoni nominowanych, a następnie - laureatów. Rozstrzygnięcie konkursu – za ponad miesiąc.

W ostatnią sobotę lutego odbędzie się w Zambrowie uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród burmistrza – Zambrowskich Żubrów za rok 2012. Statuetki wręczane będą po raz trzynasty. Otrzymają je osoby, instytucje, firmy i stowarzyszenia, które najbardziej przyczyniły się do promocji miasta w różnych kategoriach życia społecznego.

Termin zgłaszania kandydatów do nagrody upłynął w miniony poniedziałek, 14 stycznia.

W tym roku w 8 kategoriach zgłoszonych zostało 29 kandydatów. W kategorii twórczość i upowszechnianie kultury – 4 kandydatów, upowszechnianie kultury fizycznej - 5, działalność społeczna i charytatywna – 7, najlepszy sportowiec – 7, najlepszy uczeń szkół podstawowych – 2, uczeń gimnazjum – 2, uczeń szkół ponadgimnazjalnych – 1. W kategorii inwestycja roku 2012 jest 1 nominacja.

Jak udało nam się dowiedzieć, największym poparciem wśród mieszkańców Zambrowa, którzy mogli zgłaszać kandydatury, otrzymała prezes Stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie Teresa Szumowska. Pod wnioskiem o przyznanie Żubra pani Szumowskiej podpisała się rekordowa ilość, 300 osób. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem konkursu kandydata do nagrody miała prawo zgłosić nawet grupa co najmniej 30 mieszkańców miasta Zambrów. Poza tym kandydatów zgłaszały szkoły, związki i stowarzyszenia, jednostki prowadzące działalność kulturalną oraz radni Rady Miasta.

Spośród wszystkich 29 zgłoszeń komisja konkursowa składająca się z członków Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Zambrów wytypuje nominowanych. Odbędzie się to na najbliższej sesji Rady Miasta, 22 stycznia. Wówczas poznamy nazwiska tegorocznych nominowanych. Po zatwierdzeniu zgłoszeń powołana przez Burmistrza kapituła konkursowa wybierze zwycięzców tegorocznej gali zambrowskich „Żubrów 2012”.

W większości kategorii przyznany zostanie jeden Złoty Żubr. Wśród uczniów Żubrem nagrodzeni zostaną najlepsi uczniowie w każdej kategorii wiekowej. Listę nominowanych opublikujemy w dniu zakończenia obrad Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Zambrów, natomiast laureatów wszyscy poznają dopiero w czasie uroczystej gali wręczenia zambrowskich statuetek.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: