REKLAMA:

W Zambrowie otwarto nowoczesną malarnię proszkową

inwestycje
12.12.2012 r., godz. 06.30
Nowoczesna malarnia proszkowa - firma Inter-Tech w Zambrowie (Zambrów, woj. podlaskie)
W Zambrowie otwarto najnowocześniejszą i jedną z największych w regionie ekologicznych malarni proszkowych.

Firma Inter-tech Anny i Piotra Jankowskich z Zambrowa uruchomiła w minionym tygodniu największą na terenie dawnego województwa łomżyńskiego i jedną z najnowocześniejszych w regionie malarnię proszkową. Urządzenia zostały przetestowane 6 grudnia.

W kabinie malarskiej mieszczą się przedmioty o dużych gabarytach. Maksymalne wymiary malowanego przedmiotu to 5,4 x 2,5 x 1,5 m. Maksymalna waga malowanych przedmiotów wynosi 1600 kg. Kabina jest dwustanowiskowa, tzn. że elementy malowane mogą być przez dwóch pracowników jednocześnie.

Kabina lakiernicza wyposażona jest w system aplikatorów firmy GEMA, który w branży uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Pracownik nanosi naelektryzowane cząstki farby proszkowej na dowolne powierzchnie przewodzące. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym.

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnej malarni proszkowej jest cyklon. Dzięki temu olbrzymiemu urządzeniu niemal w 100% odzyskiwana jest farba proszkowa, która nie trafiła na malowany element. Odzyskana farba przechodzi przez szereg specjalnych filtrów, które sprawiają, że większość farby wraca do dozownika. Jedynie niewielki odsetek proszku, który nie nadaje się do ponownego użycia trafia do kosza. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego cyklonu malarnia jest bezpieczna dla środowiska.

Poza malarnią i cyklonem, nieodzownym elementem procesu malowania proszkowego jest wygrzewanie polakierowanych elementów w piecu. A ten zainstalowany w firmie Inter-tech w Zambrowie jest również najnowocześniejszym urządzeniem w swojej klasie. Nagrzewa się bardzo szybko. Opalany jest olejem, a więc również jest pro-ekologiczny.

Chcąc maksymalnie wykorzystać możliwości nowej malarni i pieca oraz usprawnić pracę, firma Inter-tech zainstalowała podwieszany system transportu malowanych detali. Maksymalne obciążenie jednego trawersu wynosi 800 kg.

Cała ta technologia, poza oczywistą poprawą jakości, estetyki i trwałości wszystkich malowanych elementów, daje dużo korzyści dla środowiska oraz bardzo skraca czas procesu malowania, w porównaniu do konwencjonalnej metody malowania na mokro.

- „Nowa malarnia bardzo skróciła nam czas produkcji. To co malowaliśmy w tydzień, obecnie gotowe jest w 8 godzin.” - mówi właściciel firmy Inter-tech Piotr Jankowski.

Czas od momentu wjechania elementów do malarni, do moment wyjechania z pieca wynosi maksymalnie 1,5 h, przy bardzo dużych i grubych elementach.

Wiodącą działalnością firmy Inter-tech jest produkcja maszyn i urządzeń rolniczych. Zambrowski producent w ofercie posiada ładowacze czołowe oraz osprzęt do ładowaczy i ładowarek teleskopowych.

Dysponując nowoczesnymi technologiami, wykwalifikowanymi pracownikami, jak również powierzchnią produkcyjną, firma Inter-tech oferuje również szereg usług dla wszystkich osób prywatnych, firm i rolników.

W ofercie znajduje się: projektowanie 2D, 3D z wykorzystaniem takich programów jak AUTO CAD, SOLID WORKS, cięcie blach na wypalarce plazmowej CNC, gięcie blach i elementów z użyciem prasy krawędziowej CNC, cięcie rur, prętów i kształtowników na automatycznych piłach taśmowych CNC, spawanie elementów stalowych i konstrukcji metodą MIG/MAG, obróbka skrawaniem (toczenie konwencjonalne, frezowanie, wiercenie, itp.)

Obecnie oferta usług firmy Inter-tech poszerzyła się o malowanie proszkowe dowolnych elementów metalowych o wymiarach maksymalnych podanych w treści artykułu.

Wszystkie osoby prywatne i przedsiębiorstwa mogą skorzystać z oferty malowania proszkowego. Osoby zainteresowane odsyłamy do firmy Inter-tech:

P.P.H.U. INTER-TECH
Piotr Jankowski
Aleja Wojska Polskiego 100
18-300 Zambrów
www.intertech-agro.pl
biuro@intertech-agro.pl
tel./fax 86 276 12 87 w.31
tel. 504 208 210
tel. 504 060 182
GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: