REKLAMA:

W trosce o bezpieczną drogę do szkoły...

policja
19.09.2012 r., godz. 06.05
Bezpieczna droga do szkoły w SP5
Zambrowska Policja w ramach działań prewencyjnych odwiedza szkoły podstawowe na terenie miasta. Podczas wizyt funkcjonariusze rozmawiają o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Tematykę bezpieczeństwa w czasie lekcji omawiają też wszyscy nauczyciele.

W ciągu minionego tygodnia, w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”, zambrowscy funkcjonariusze odwiedzili szkoły podstawowe nr 3 i 5 w Zambrowie. W trakcie spotkań mundurowi pokazują uczniom jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

- „Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz algorytm postępowania w przypadku wystąpienia wszelkich zagrożeń” - relacjonuje st. asp. Kamil Kowalczyk oficer prasowy KPP w Zambrowie.

Na koniec każdego spotkania dzieci otrzymują od policjantów odblaski, które są ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Uczniowie dostają też zakładki do książek z treściami edukacyjno-profilaktycznymi.

- „Panie policjantki, które odwiedziły naszą szkołę, zwróciły uwagę na zachowanie się pieszych na przejściach z sygnalizacją świetlną oraz w miejscach bez sygnalizacji świetlnej. Przypomniały również numery telefonów alarmowych. Zwróciły uwagę, by uczniowie nie kontaktowali się z obcymi osobami.” – mówi Dorota Mocarska, nauczycielka kształcenia zintegrowanego w Szkole Podstawowej nr 3 w Zambrowie.

Poza spotkaniami z policją poświęconymi bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły, uczniowie praktycznie wszystkich klas tematykę bezpieczeństwa przypominaną mają przez nauczycieli.

Na przykład w SP3 uczniowie, poza omówieniem zasad na lekcjach, w praktyce pod okiem nauczyciela ćwiczyli samodzielne przechodzenie po pasach na drugą stronę jezdni. Na zajęciach plastycznych rysowali różne znaki drogowe, a na zajęciach technicznych wykonywali znaki najczęściej spotykane. Nawet na edukacji muzycznej najmłodsi uczą się piosenek związanych z bezpieczną drogą do szkoły.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: