REKLAMA:

Zambrowscy policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

policja
05.09.2012 r., godz. 06.15
Zambrowscy policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”
Wzorem lat ubiegłych zambrowska Policja wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła wzmożone działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze z komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zamierzają odwiedzić wszystkie szkoły podstawowe na terenie powiatu zambrowskiego.

Będą uczyli uczniów najmłodszych klas zachowań, które mają zapewnić im bezpieczeństwo w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Mundurowi na spotkaniach będą mówić jakich zagrożeń unikać, jak zachowywać się w konkretnych przypadkach i sytuacjach.

Policjanci będą również spotykać się z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami, z którymi porozmawiają o tym, jak trzeba zadbać o bezpieczeństwo uczniów, jakich zachowań ich nauczyć i jakie „żelazne” nawyki im wpoić.

Jak powiedział nam oficer prasowy zambrowskiej policji asp. Kamil Kowalczyk - w ramach akcji policjanci już 3 września uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego w pięciu szkołach powiatu zambrowskiego. Przypominali uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: