REKLAMA:

Trwa policyjna akcja „Bezpieczna ósemka”

policja
27.08.2012 r., godz. 16.30
Ponad 300 skontrolowanych kierowców, zatrzymane 3 osoby, ponad 200 mandatów za łamanie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymane 3 prawa jazdy i 2 dowody rejestracyjne pojazdów - to efekty pracy podlaskich policjantów ruchu drogowego z pierwszych dwóch dni działań „Bezpieczna ósemka”. Jak do tej pory niechlubnym rekordzistą wśród zatrzymanych nietrzeźwych okazał się rowerzysta skontrolowany w Zambrowie.

Od minionej soboty podlascy policjanci ruchu drogowego prowadzą na terenie województwa podlaskiego działania „Bezpieczna ósemka”. Głównym celem tygodniowej akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, przez ograniczenie liczby wypadków i ich skutków na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych województwa.

W ramach akcji codziennie ponad 40 policjantów wspomaganych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Granicznej patroluje biegnącą przez 7 podlaskich powiatów drogę krajową nr 8. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.

W ciągu pierwszych dwóch dni akcji mundurowi skontrolowali i sprawdzili trzeźwość ponad 300 kierowców, spośród których 3 zdecydowało się usiąść za kierownicą po alkoholu, w związku z czym wszyscy stracili prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się skontrolowany wczoraj w Zambrowie 42-latek jadący rowerem. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto policjanci w tym czasie ukarali mandatami ponad 200 kierujących, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów.

podlaska.policja.gov.pl, red. ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: