REKLAMA:

Kronika kryminalna z dn. 23 sierpnia

policja
24.08.2012 r., godz. 08.00
Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org informuje o wybranych zdarzeniach o charakterze kryminalnym i wypadkach, do jakich doszło w okresie od 17 lipca do 24 sierpnia 2012 r. na terenie naszego powiatu.

:: Śmiertelny wypadek na DK8 w Krajewie Korytkach
W nocy z 22/23 sierpnia, na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Krajewo-Korytki kierowca osobowego Fiata Seicento wyjeżdżając z parkingu przy barze nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod jadący prawidłowo drogą krajową ciągnik siodłowy z naczepą. Wszyscy poszkodowani (w sumie 5 osób w wieku od 14 do 21, w tym dwoje nieletnich) zostali przewiezieni do szpitali w Łomży i Białymstoku. Niestety, 18-letni mężczyzna po przewiezieniu do szpitala zmarł. Kierowca TIR-a nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy. więcej »

:: Śmiertelny wypadek na DK8 w okolicach Rutek
Tej samej nocy pół godziny później również na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Rutki ciężarówka jadąca od strony Warszawy w kierunku Białegostoku, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwka drugim ciągnikiem siodłowym. Ciężarówki zderzyły się czołową z olbrzymią siłą. 21-letni kierowca, sprawca wypadku, zginął na miejscu. Kierowca drugiego ciągnika siodłowego został przewieziony do szpitala. więcej »

:: Kierowca bez „prawka”
13 sierpnia zambrowscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowego Forda, który kierowany był przez 13-latka. Chłopiec nie miał żadnych dokumentów pojazdu. Wspólnie z nim podróżowało dwóch 17-latków i 15-letnia dziewczyna. 13-latek przebywał pod opieką dziadków i bez ich wiedzy i zgody wziął samochód, aby powozić kolegów ulicami miasta. Wszyscy nieletni zostali przekazani pod opiekę rodzicom. więcej »

:: Ranault Thalia dachowała w rowie
4 sierpnia na drodze krajowej nr 8 na wysokości Kołak Kościelnych kierowca osobowego Renault Thalia, prawdopodobnie rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu i najprawdopodobniej najechał kołem na pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto spadając z nasypu kilkakrotnie dachowało. Zniszczony pojazd zatrzymał się w rowie na dachu. Jeden z mężczyzn wyszedł z pojazdy o własnych siłach, drugi - nieprzytomny został uwięziony w pojeździe. Strażacy, przy użyciu sprzętu hydraulicznego rozcinali pojazd i wydostali poszkodowanego mężczyznę z wraku. Następnie został on przewieziony do szpitala. więcej »

:: Zawadził o słup oświetleniowy
2 sierpnia kierowca ciągnika siodłowego z naczepą wyjeżdżającego z parkingu znajdującego się przy hotelu na ul. Ostrowskiej, nie wyrobił się na wyjeździe i zawadził o słup energetyczny. W wyniku zdarzenia kierowca uszkodził prawy bok naczepy. Uszkodzeniu uległ również słup energetyczny. Kierowca "TIR-a" był trzeźwy. Przez pewien czas ruch na ul. Ostrowskiej odbywał się wahadłowo. więcej »

:: Zatrzymali sprawcę napadu na bank
31 lipca w Jabłonce Kościelnej zamaskowany mężczyzna wszedł do punktu kasowego banku i sterroryzował kasjera przedmiotem przypominającym pistolet wymuszając oddanie gotówki. Gdy otrzymał łup, wybiegł z banku, wsiadł do samochodu i uciekł. Kilkadziesiąt minut później policjanci z Zambrowa zatrzymali sprawcę napadu na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Wiśniewem, a Podłatkami Małymi. Zatrzymywany przez kilku policjantów podejrzany mężczyzna nie stawiał oporu. W samochodzie była część skradzionych pieniędzy. Zambrowscy policjanci po dokonaniu zatrzymania przekazali podejrzanego i samochód, funkcjonariuszom z Wysokiego Mazowieckiego. więcej »

:: Nietrzeźwy spowodował wypadek na krajowej „ósemce”
30 lipca na drodze krajowej nr 8 ciągnik rolniczy jadący od Zambrowa w kierunku Wiśniewa zatrzymał się przed miejscem, gdzie ruch kierowany jest wahadłowo. Z przeciwka już jechała kolumna pojazdów. W tym czasie kierowca Audi, jadący w kierunku Wiśniewa, nie zważając na namalowaną w tym miejscu podwójną żółtą linię ciągłą, zaczął wyprzedzać stojący ciągnik rolniczy i będąc na przeciwległym pasie gdy zobaczył zbliżającą się z przeciwka ciężarówkę, odbił kierownicą w prawo, uderzając o beczkowóz, na skutek czego samochód osobowy odbił się i wypadł wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Kierowca Audi został przewieziony do szpitala w Łomży. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała. Sprawca wypadku, był nietrzeźwy. więcej »

:: Kolizja dwóch aut na Magazynowej
29 lipca na ul. Magazynowej w Zambrowie kierowca osobowego VW Passata jechał "slalomem". W pewnym momencie przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z osobowym Peugeotem jadącym w przeciwnym kierunku. Sprawca wypadku, kierowca VW Passata prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Nikt z osób uczestniczących w wypadku nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. więcej »

:: Kolejny karambol na „wahadle”
23 lipca w rejonie budowanego ronda na ul. Ostrowskiej w Zambrowie kierowca ciągnika siodłowego marki Volvo z naczepą jadąc w kierunku Zambrowa nie wyhamował i wjechał na stojącą kolumnę pojazdów przed miejscem, gdzie z powodu prac nad rondem ruch kierowany był wahadłowo. W wyniku zderzenia uszkodzonych zostało aż 5 pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, każdy z kierowców był trzeźwy. więcej »

:: TIR wjechał w dom na ul. Ostrowskiej
W nocy z 20 na 21 lipca na ul. Ostrowskiej w Zambrowie kierowca ciągnika siodłowego marki Mercedes zjechał na chodnik po prawej stronie drogi, następnie mocno skręcił kierownicą w lewo, na skutek czego ciężarówka wpadła w poślizg. Ciągnik siodłowy przewrócił się na prawy bok i z dużą siłą uderzył w drewniany dom stojący kilkanaście metrów od ul. Ostrowskiej, niszcząc w nim dwie zewnętrzne ściany nośne. W chwili wypadku nikt nie przebywał w domu. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Najprawdopodobniej był nietrzeźwy, jednak odmówił badania na policyjnym alkomacie. Pobrana więc została mu krew do badania. więcej »


:: Mini-raport - nietrzeźwi kierujący:
W opisywanym okresie zambrowska policja zatrzymała kilkunastu nietrzeźwych kierowców. Oto kilka przykładów z policyjnej kartoteki:
:: 12 sierpnia, Zambrów, 19-letni rowerzysta miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
:: 12 sierpnia, Zambrów, 23-letni kierowca osobowego VW miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
:: 12 sierpnia, Zambrów, 23-letni kierowca osobowego VW miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
:: 12 sierpnia, Łosie, 30-letni kierowca osobowego Forda miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
:: 12 sierpnia, Kołaki Kościelne, 45-letni rowerzysta miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
:: 11 sierpnia, Laskowiec Stary, 46-letni rowerzysta miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
:: 11 sierpnia, Laskowiec Stary, 23-letni kierowca ciągnika rolniczego miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
:: 11 sierpnia, Laskowiec Stary, 46-letni rowerzysta miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: