REKLAMA:

Spłonęła duża obora w Długoborzu Kolonia

straż
29.04.2012 r., godz. 11.30
Pożar obory w Długoborzu Kolonia
43 strażaków i 8 wozów bojowych gasiło wczoraj od popołudnia do późnych godzin nocnych pożar dużej murowanej stodoły na kolonii Długoborza.

W sobotę, 28 kwietnia między godziną 16, a 17 wybuchł pożar na poddaszu dużej murowanej stodoły w Długoborzu Kolonia. Paliła się więźba dachowa i znajdująca się na poddaszu zmagazynowana sucha słoma. Straż informację o pożarze otrzymała o godz. 16.45. Na miejsce natychmiast zostały wysłane dwa wozy bojowe z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz 6 wozów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z pożarem walczyło w sumie 43 strażaków, w tym 7 z Państwowej Straży oraz 36 strażaków ochotników. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy pomocy 8 wozów bojowych dogaszali tlącą się na poddaszu obory dużą ilość słomy, którą należało wywieźć w bezpieczne miejsce na pole.

Na skutek pożaru spaleniu uległa więźba dachowa z pokryciem oraz około 30 bel słomy. Straty oszacowano na około 60 tys. złotych. Dzięki skutecznej akcji strażaków konstrukcja murowanego budynku, w tym strop, nie uległy zniszczeniu. Akcja gaśnicza trwała do godziny 2.54 w nocy, 29 kwietnia.

Jak udało nam się dowiedzieć, przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Na miejscu, poza strażakami była policja i pogotowie ratunkowe. Pogotowie przewiozło jedną osobą, która zasłabła, do szpitala.

GZ


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: