REKLAMA:

Jubileusz Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie [foto]

kultura
30.03.2012 r., godz. 06.40
Jubileusz 15-lecia Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie
Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Zambrowie uczciła 15 lat swojej działalności.

Miejska Młodzieżowa orkiestra Dęta działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie obchodzi 15-lecie działalności. Z tej okazji wczoraj (29 marca) o godzinie 17.00 w Centrum Kultury zorganizowany został koncert jubileuszowy. Goście dopisali. Wszystkie miejsca w sali widowiskowo-kinowej były zajęte.

Kapelmistrz Krzysztof Witkowski specjalnie na jubileusz przygotował koncert składający się z 19 utworów. Wśród nich znalazły się standardy muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej, jak: Sex Bomb (Tom Jones), Concerto D`amore i La Storia (Jacob De Haan), Marsz Benton Hall (Ted Mesang), It`s Raining Man (Geri Halliwell), Speak Softly Love.

Występom orkiestry towarzyszyły pokazy taneczne w wykonaniu grupy prowadzonej przez Ewę Waszkiewicz.

Na zakończenie gościnnie wystąpiła Paulina Talarska z piosenką Haliny Kunickiej "Orkiestry dęte", do wykonania której dołączyli się dawni członkowie Orkiestry Dętej.

Mimo, że Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta obchodziła jubileusz 15-lecia, to Zambrów od dawna słynął z działalności orkiestr dętych. W okresie międzywojennym istniała orkiestra wojskowa 71 Pułku Piechoty oraz orkiestra dęta OSP Zambrów. Po wojnie działały aż trzy orkiestry: OSP Zambrów, Zakładów Bawełnianych i młodzieżowa orkiestra dęta z Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie. To od tej ostatniej instrumenty oraz tradycje przejęła obecna Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która swoją działalność rozpoczęła 1 stycznia 1997 roku. Już niespełna pół roku później orkiestra miała swój pierwszy publiczny występ podczas uroczystości nadania Zespołowi Szkół Zawodowych nr 1 imienia Stefana Roweckiego "Grota". W repertuarze pierwszego koncertu znalazły się takie utwory jak hymn Polski oraz "Witaj Polsko". Jak pisała ówczesna lokalna prasa "występ wypadł dość okazale". Na ulicach Zambrowa orkiestra zadebiutowała podczas Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada 1997.

- "Początki orkiestry były jak to zwykle bywa, bardzo trudne. Nie zawsze była dobra organizacja, nie zawsze były pieniądze na wszystko. Nie mniej jednak był stały postęp, nad tym pracowaliśmy. Przez orkiestrę w ciągu tych 15 lat przeszło kilka roczników, mniej więcej co 5 lat orkiestra wymienia się w całości, a więc okres 15 lat można podzielić na takie trzy etapy." - powiedział nam Krzysztof Witkowski kapelmistrz Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie.

Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Najważniejszymi z nich z pewnością są: srebrny medal i dwa brązowe za występ w konkursie orkiestr dętych w Niemczech w 2007 roku oraz złoty medal za musztrę paradną, srebrny medal za przemarsz orkiestr oraz brązowy za koncert estradowy, które orkiestra wygrała w 2010 roku także w Niemczech. Warto dodać, że zambrowska orkiestra doceniana jest i zapraszana na różnego rodzaju imprezy. W 2005 roku gościła w Rzymie gdzie dała koncert na Pl. Świętego Piotra, w 2006 i 2008 roku grała na Litwie, w 2009 - w miejscowości Malanie w Niemczech, a w 2010 roku - w Daugavpils na Łotwie oraz w Rasławiu na Białorusi.

ŁL


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: