REKLAMA:

Przedstawienie „Balladyna” i show „Mam Talent” w ZSO

edukacja
30.03.2012 r., godz. 06.30
Przedstawienie „Balladyna” i show „Mam Talent” w ZSO
Historię dwóch sióstr - Balladyny i Aliny – przedstawili wczoraj uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Tego samego dnia odbyła się również kolejna edycja Szkolnego Konkursu „Mam Talent”.

Szkolne Koło Teatralne „Antrakt” działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie w dniu wczorajszym (czwartek, 29 marca) wystawiło przedstawienie pt. „Balladyna”. Uczniowie gimnazjum i liceum pod opieką Bożeny Rykaczewskiej i Elżbiety Chmielewskiej długo przygotowywali się do tego występu, aby wszystko wyszło idealnie.

Scenariusz przedstawienia opierał się na dramacie pt. „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie przedstawili m.in. scenę przyjazdu księcia do chaty sióstr oraz ich walkę o jego serce. Książę nie mogąc się zdecydować, którą z dziewczyn wybrać, wysłał siostry do lasu po dzbanek malin. Ta, która pierwsza zbierze pełen dzbanek owoców, będzie wybranką jego serca. Oczywiście, pierwsza nazbierała Alina, która zawsze była bardziej pracowita od swojej siostry. Jednak w lesie doszło do spotkania dwóch sióstr i gdy Balladyna zauważyła, że siostra ma już pełen dzbanek malin, postanawia ją zabić. Tym samym Balladyna dotarła pierwsza do domu i wygrała konkurs. W nagrodę wyszła za mąż za Kirkora. Spektakl podobał się uczniom, o czym świadczyły gromkie brawa na koniec.

W przedstawienie zaangażowani byli następujący aktorzy: Norbert Zubkowicz i Mateusz Ajdyna z klasy Ia gimnazjum, Katarzyna Gosk z klasy IIc gimnazjum, Anita Grabowska, Dominika Kowalewska, Michalina Sutkowska, Dominik Sierzputowski, Piotr Baczewski i Szymon Kruszewski z klasy IIIc gimnazjum, Martyna Dekutowska z klasy IIId gimnazjum, Dominika Kalupa z klasy Ie LO, Magdalena Przeździecka i Patryk Topolski z klasy IIa LO i Dariusz Krystowski z klasy IIe LO.

Warto zaznaczyć, że Szkolne Koło Teatralne Antrakt działa w ZSO od 2003 roku. Powołane jest do podejmowania różnorodnych działań artystycznych wynikających z potrzeb i zainteresowań jego członków. Działa w ramach zajęć pozalekcyjnych i skupia wszystkich chętnych uczniów.

Tuż po przedstawieniu zorganizowano szkolną edycję popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie mogli zaprezentować na forum szkoły swoje szczególne umiejętności wokalne oraz taneczne. W ramach zabawy przez scenę przewinęło się w sumie 8 utalentowanych grup i wykonawców, a wśród nich: Natalia Kijek, grupa taneczna NONAME, Kamila Pieńczykowska, Milena Zaręba, Aleksandra Duchnowska, Katarzyna Gosk, grupa Rrrr..., Oliwia Kalinowska, LMFAO (Karol Kos i Kuba Piotrowski), Magdalena Zaręba i Aleksandra Cackowska. Uczestników oceniało 3-osobowe jury.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: