REKLAMA:

OWR Caritas stworzył album historyczny o szkole oficerskiej [foto + audio]

kultura
29.03.2012 r., godz. 06.25
OWR Caritas stworzył album historyczny o szkole oficerskiej
Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie zaprasza pasjonatów historii do zapoznania się z albumem przedstawiającym codzienne życie żołnierzy w Szkole Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie w latach 1929-1935.

W siedzibie OWR Caritas w Zambrowie osoby, które są zainteresowane lokalną historią, mogą oglądać album ze zdjęciami z życia Szkoły Podchorążych Rezerwy Piechoty, która w latach 1929-1935 stacjonowała w Zambrowie. Album powstał dzięki uprzejmości pani Marty Schroeder-Polak, która po zapoznaniu się z projektem „Zambrowskie Koszary” przekazała pracownikom OWR bardzo stary album ze zdjęciami z tamtego okresu. Wykonano kopie tych zdjęć i w ten sposób powstał nowy album, który zawiera w sumie 64 uporządkowane unikalne fotografie.

- „W albumie pojawiają się napisy i one są w sposób oryginalny napisane przez autora tego albumu, który przypuszczalnie był kursantem w podchorążówce w Zambrowie i który do dnia dzisiejszego nie jest znany z imienia i nazwiska. Trudno stwierdzić czy był to ktokolwiek z przodków pani Marty.” - powiedział nam kierownik Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie Sławomir Tarnowski. - „W roku 1939 Szkoła Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie była znana w całej Polsce. W niej szlify oficerskie zdobywali najznakomitsi synowie ówczesnej Rzeczpospolitej” - dodał.Za pośrednictwem Zambrowskiego Portalu Internetowego kierownik zambrowskiego OWR Caritas Sławomir Tarnowski pragnie serdecznie podziękować pani Marcie Schroeder-Polak za udostępnienie starych fotografii, panu Waldemarowi Radomskiemu za wykonanie odbitek zdjęć, które zostały wykorzystane w nowym albumie oraz panu Andrzejowi Trochimowiczowi za nagranie skanów zdjęć na płytę CD.

Korzystając z okazji kierownik Tarnowski pragnie zaprosić młodzież do korzystania z oferty kawiarenki Volo-Cafe. Budynek, który w dalszym ciągu przechodzi drobne modernizacje, dostępny jest w godzinach od 16.00 do 19.00.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: