REKLAMA:

Zambrowskie szkoły przygotowują się do remontów

inwestycje
29.03.2012 r., godz. 06.30
W tym roku w szkołach miejskich na terenie Zambrowa w wakacje szykują się duże remonty. Samorząd miasta i szkoły na tego rodzaju inwestycje zaplanowali ponad milion złotych.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Zambrowie już ogłoszono przetarg na remont pokrycia dachowego budynku szkoły i zaplecza. Prace najprawdopodobniej będą mogły ruszyć wraz z końcem roku szkolnego, związane jest to z bezpieczeństwem uczniów. W ramach inwestycji wykonawca będzie musiał zdjąć starą papę, zdemontować rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie. Elementy te mają być wykonano od nowa z blachy powlekanej. Nowe pokrycie dachu wykonane ma być dwuwarstwową papą termo-grzewczą. Dyrekcja szkoły planuje zakończyć inwestycje do 16 sierpnia.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie w tym roku prace skupione zostaną wokół wymiany instalacji elektrycznej w budynku dydaktycznym gdzie odbywają się lekcje dla uczniów klas IV - VI. Po przeprowadzaniu tych prac zlecone zostanie malowanie wszystkich pomieszczeń lekcyjnych. Ponadto dyrekcja szkoły w ramach tegorocznych remontów planuje przystosować budynek szkoły do potrzeb osób niepełnosprawny, dotyczy to zarówno budynku dydaktycznego z pomieszczeniami dla klas IV – VI, jak i sali sportowej. Jak dowiedzieliśmy się planowany koszt prac może wynieść nawet 500 tys. zł.

Dyrekcja "Piątki" w tym roku z własnego budżetu remontowego planuje przeprowadzić drobne remonty sal i korytarzy. Jak dowiedzieliśmy się przeprowadzone zostanie malowanie ścian, a w niektórych pomieszczeniach wymieniona zostanie wykładzina podłogowa.

Warto dodać, że w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 5 wybudowany zostanie trzeci w Zambrowie Orlik. Inwestycja ta zrealizowana zostanie z miejskiej kasy, w której zabezpieczono 1 mln złotych. Urząd liczy na dofinansowanie połowy kosztów przez ministerstwo. W ramach inwestycji powstaną dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią. Pierwsze do gry w piłkę nożną, drugie do gry w siatkówkę i koszykówkę. Ponadto wyremontowane zostaną ciągi komunikacyjne, a także dobudowane nowe ogrodzenie wokół powiększonego terenu szkoły.

Remonty czekają także największą szkołę prowadzoną przez samorząd Zambrowa - Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Po ubiegłorocznej termomodernizacji hali sportowej MG1 w tym roku dyrekcja dzięki środkom z budżetu miasta przeprowadzi remont wnętrza hali. W ramach inwestycji zaplanowano remont parkietu (cyklinowanie, malowanie linii i lakierowanie), a także malowanie ścian hali głównej, zapleczy na pierwszym piętrze i remont przebieralni dla zawodników. Ponadto wymieniona zostanie stolarka drzwiowa. Remont obejmie również trybuny dla kibiców, zaplecze hali wraz z pomieszczeniami sanitarnymi oraz system wentylacji grawitacyjnej, oświetlenia i instalacji elektrycznej. W trakcie prac zmienione zostanie także zagospodarowanie przestrzenne hali dzięki czemu wydzielone zostanie dodatkowe pomieszczenie na potrzeby rekreacji. Na prace remontowe hali sportowej przy MG1 w budżecie miasta zabezpieczono kwotę 300 tys. zł. Jest to niewiele, jak na takie potrzeby.

Przypomnijmy, że hala sportowa przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, była oddana do użytku jesienią 1998 r., a więc niemal 14 lat temu. Wówczas był to pierwszy i jedyny w Zambrowie tego typu pełnowymiarowy obiekt sportowy. Koszt budowy i wyposażenia wyniósł ponad 4 mln zł., a środki pochodziły w zdecydowanej większości z budżetu samorządu Zambrowa oraz dofinansowania z Totalizatora Sportowego i Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Obiekt po 13,5 sezonach bardzo intensywnej eksploatacji wymaga już remontu.

ŁL


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: