REKLAMA:

Zambrowskie Żubry wręczono po raz dwunasty (fotoreportaż)

kultura
25.02.2012 r., godz. 21.55
Gala wręczenia Zambrowskich Żubrów za rok 2011. Koncerty: Paulina Talarska, Paweł Jasionowski - Masters i Leszcze. Centrum Kultury w Zambrowie
Paulina Talarska, Paweł Jasionowski z grupy Masters i Leszcze. Trzech artystów reprezentujących trzy różne style w muzyce zapewniło oprawę muzyczną sobotniej gali wręczenia zambrowskich statuetek.

Recitalem Pauliny Talarskiej rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia Zambrowskich Żubrów – nagród przyznawanych od 12 lat przez burmistrza miasta. Paulina reprezentowała Studio Piosenki Art działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, którego opiekunem jest Mariusz Prusiński oraz Miejskie Gimnazjum nr 1 w Zambrowie.

Niezapowiedzianą muzyczną niespodzianką był też występ nominowanego do tegorocznych żubrów w kategorii Twórczość i Upowszechnianie Kultury – Pawła Jasionowskiego, lidera zespołu Masters.

Nagrody Burmistrza Miasta „Zambrowskie Żubry” przyznane zostały po raz dwunasty. Od 2004 - w 7 kategoriach. Kandydatów do nagrody zgłaszać mogą instytucje, stowarzyszenia, szkoły, radni, a nawet grupa mieszkańców Zambrowa. W ten sposób powstaje lista nominowanych. Laureatów nagrody wyłania kapituła składająca się z 10 osób powołanych przez burmistrza Zambrowa.

Tegoroczna gala odbyła się, po raz pierwszy, w Centrum Kultury w Zambrowie.

W kategorii Sponsor Roku Złotym Żubrem uhonorowano Bank Spółdzielczy w Zambrowie, Srebrnym - Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o., a Brązowym - Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy w Szumowie. Wszyscy laureaci są sponsorami większości imprez, jakie organizuje w ciągu roku Miejski Ośrodek Kultury, wspierają lokalnych artystów i sportowców.

W kategorii Twórczość i Upowszechnianie Kultury w tym roku po raz pierwszy w historii nagrody kapituła przyznała dwa równorzędne Złote Żubry. Otrzymali je: Jerzy Dąbrowski i Paweł Jasionowski. Pan Jerzy opracował i wydał własnym staraniem szereg publikacji historycznych. Najnowszą z nich jest książka „71 Zambrowski Pułk Piechoty. Zarys historii i udział w wojnie obronnej 1939”. Paweł z kolei jest jednym z najmłodszych wykonawców muzyki disco i dance w Polsce. Jego największy dotychczasowy przebój „Żono moja”, śpiewa cała Polska i Polonia na świecie.

Złotego Żubra za inwestycję 2011 roku otrzymała spółka „Kowalczyk – Tymiński”, która przed zimą oddała do użytku galerię handlową z apartamentami mieszkalnymi zlokalizowaną przy ul. Paderewskiego 6.

Za Upowszechnianie Kultury Fizycznej kapituła Złotym Żubrem uhonorowała Annę Kaczyńską – instruktorkę Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, która w minionym roku znalazła się w gronie czterech najlepszych zawodniczek Mistrzostw Świata Open kobiet, zwanych również Olimpiadą Karate. W marcu 2011 roku w Paryżu zdobyła tytuł bezwzględnej Mistrzyni Europy, a w czerwcu wywalczyła tytuł Mistrzyni Ameryk w wadze ciężkiej w Nowym Jorku.

„Działalność Społeczna i Charytatywna” to kategoria, w której „złoto” otrzymała Karolina Radziejewska. To ona w ubiegłym roku pełniła funkcję koordynatora akcji „Szlachetna Paczka” na terenie Zambrowa.

Do tradycji przeszło, że w kategorii najlepszy uczeń przyznawane są trzy Złote Żubry. W podkategorii szkoły podstawowe nagrodzono Bartosza Korzeba ze Szkoły Podstawowej Nr 5. W gimnazjach - Wiktorię Piórkowską z MG1. Najlepszym uczniem szkół ponadgimnazjalnych została Ewelina Mendalka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Złotego żubra w kategorii Najlepszy Sportowiec otrzymał Michał Kuczałek, wyróżniający się zawodnik „Olimpii” Zambrów, który trenuje wraz z drużyną seniorów i przygotowuje się do rozgrywek rundy wiosennej III ligi.

Po wręczeniu statuetek na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Leszcze. Lider zespołu Maciej Miecznikowski szybko zjednał sobie serca widowni. W czasie koncertu nie mogło zabraknąć takich przebojów grupy, jak: „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno„, czy „Dziewczyna cud”.

Polecamy:
:: Koncert zespołu BILL BORD w Impresji
:: Zwycięstwo Teatru Form Różnych na przeglądzie wojewódzkim
:: Olga Bończyk i Piotr Gąsowski w zambrowskiej Cafe Muza
:: Uroczyście otwarto kawiarnię Cafe Muza w Centrum Kultury
:: XII Powiatowy Przegląd Teatrów Obrzędowych w Centrum Kultury w Zambrowie (fotoreportaż)

:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011

:: Otwarcie Centrum Kultury i koncert Maleńczuka w Zambrowie (foto + video)
:: Kalendarz imprez kulturalnych na 2012 rok

:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2010
:: Znamy nominowanych do „Zambrowskich Żubrów 2010”

:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z ks. Dawidem Rosińskim
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Adamem Zakrzewskim
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Anną Łoszewską
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Eweliną Mendalką
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Weroniką Trzeciak

:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2009
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2009
:: 30 nominowanych do Zambrowskich Żubrów

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2008
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2008

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2007
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2007

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2006
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2006

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2005
:: Nominowaniu do Zambrowskich Żubrów 2005

:: Zambrowskie Żubry 2004

:: Zambrowskie Żubry 2003

:: Zambrowskie Żubry 2002
GZ, BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: