REKLAMA:

Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011

samorząd
09.02.2012 r., godz. 06.15
O jedenaście statuetek Żubra w tym roku rywalizuje 23 nominowanych. Ich nazwiska i nazwy podaliśmy w miniony wtorek. Dziś zamieszczamy opis osiągnięć i zasług.

Dwa dni temu na łamach Portalu Zambrow.org opublikowaliśmy listę firm, spółek, organizacji i osób indywidualnych, nominowanych przez kapitułę konkursową do dorocznej nagrody Burmistrza Miasta – Zambrowskich Żubrów. Dziś chcemy przybliżyć sylwetki nominowanych.

Kategoria: Sponsor roku
:: Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o.
Jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje MOK. Większe imprezy plenerowe, którym towarzyszy ZCIW to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata, Międzynarodowa Parada Orkiestr Dętych, Zambrowska Jesień Kulturalna.

:: Bank Spółdzielczy w Zambrowie
Z miastem i regionem związany jest od ponad 94 lat. Jest między jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje MOK. Większe imprezy plenerowe, którym towarzyszy Bank Spółdzielczy to: Dni Zambrowa – sponsor strategiczny, Pożegnanie Lata - sponsor strategiczny oraz Międzynarodowa Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Towarzyszy również imprezom takim jak: Zambrowski Jarmark Staroci i Rozmaitości, Zambrowskie Żubry, Plener Malarski. Współfinansuje działalność: Teatru Form Różnych, Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Zespołu Camerata, Pracowni Malarstwa Sztalugowego, Regionalnej Izby Historycznej. Pomaga przy wydawaniu tomików poezji zambrowskich poetów.

:: Irena i Kazimierz Rupińscy – Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy w Szumowie
Jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje MOK. Większe imprezy plenerowe, którym firma towarzyszy to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata, Międzynarodowa Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. ZPK w Szumowie finansuje wydania tomików poezji zambrowskich poetów.

:: Andrzej Gołaszewski – Materiały Budowlane GOLCHEM
Jest jednym z głównych sponsorów imprez jakie organizuje MOK. Większe imprezy plenerowe, którym firma towarzyszy to: Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata. Golchem finansuje galę wręczenia nagród Burmistrza Miasta „Zambrowskie Żubry”.

Kategoria: Twórczość i upowszechnianie kultury
:: Jerzy Dąbrowski
Urodzony 11 lutego 1933 roku we Wrześni, emeryt, z zawodu mgr inż. elektroenergetyk, z zamiłowania żeglarz morski, poświęcający od lat wiele czasu historii Wojska Polskiego II RP, w tym szczególnie 71. P.P. Z Zambrowem związany poprzez fakt, że tu służył w Jego ojciec, tu poległ w bitwie 11 września 1939 roku i został pochowany w mogile zbiorowej poległych żołnierzy. Opracował i wydał własnym staraniem następujące pozycje:
- „Działania 71. pp w bitwie o Zambrów 11 września 1939 r. (wypisy)”. Warszawa, Sierpień 2005
- „Przebieg służby w Wojsku Polskim II RP i życie rodzinne kpt. Władysława Dąbrowskiego II; 1929 - 1939 oraz okupacja i lata powojenne”. Warszawa 2008.
- "71 Zambrowski Pułk Piechoty. Zarys historii i udział w wojnie obronnej 1939" - Zambrów 2009 r. wydanie drugie Zambrów 2010 r.
- W Monitorze Zambrowskim Nr 6 (2006) zamieścił artykuł „Bitwa o Zambrów 71. Pułku Piechoty w dniu 11 września 1939 r.”, a w Gazetce Towarzystwa Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej Nr 1 (10) 2009 opublikował „Moje wspomnienia związane z Andrzejewem” dotyczące Mogiły Zbiorowej poległych z 18 Dywizji Piechoty.
- W listopadzie 2007 roku odznaczony został Medalem „Opiekun miejsc pamięci narodowej”.
Poprzez pracę pisarską, aktywne uczestnictwo w zambrowskich wydarzeniach i uroczystościach historycznych (był inicjatorem obchodów Bitwy o Zambrów 1939), przyczynia się do aktywnej promocji miasta Zambrów w dziedzinie Twórczość i Upowszechnianie Kultury.

:: Wanda Kruszewska
Mieszkanka Zambrowa, absolwentka Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Pracowała w szkolnictwie rolniczym najdłużej w Zambrowie, jako nauczycielka, zastępca dyrektora, katechetka. Malarstwem interesowała się od wielu lat. Malować - już nie tylko do szuflady, zaczęła w 2003 roku. Od początku istnienia Pracowni Malarstwa Sztalugowego Miejskiego Ośrodka Kultury bierze czynny udział we wszystkich działaniach kulturalnych. Tematyką jej prac są pejzaże, martwe natury, kwiaty, motywy sakralne. Jej dorobek artystyczny to dwanaście wystaw, w tym trzy indywidualne, ostatnia z nich odbyła się w styczniu 2011 roku.

:: Paweł Jasionowski
Jeden z najmłodszych wykonawców muzyki disco i dance w Polsce. Wykonuje ją, zdaniem wielu, na najwyższym poziomie zahaczając często o muzykę pop. Największy dotychczasowy przebój „Żono moja”, śpiewa cała Polska i polonia na świecie. Jego teledyski można usłyszeć prawie w każdej muzycznej stacji telewizyjnej. Koncertuje po całej Polsce, w Niemczech, na Litwie. Na swoim koncie ma także dwie trasy koncertowe w USA.
Jest kompozytorem i producentem większości utworów, które tworzy w swoim studio nagraniowym i ciągle się rozwija. Zawsze gdzie się pojawi pada pytanie: skąd pochodzi? – „jak to skąd, z Zambrowa”. Jest członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia Sztuk Walk w Zambrowie.

Kategoria: Inwestycja roku
:: Kowalczyk – Tymiński Spółka Jawna
Spółka „Kowalczyk – Tymiński” w 2011 roku oddała do użytku galerię handlową wraz z apartamentami mieszkalnymi zlokalizowaną w Zambrowie przy ul. Paderewskiego 6. Inwestycja ta w znaczący sposób poprawiła wizerunek centrum miasta oraz przyczyniła się do stworzenia kilkudziesięciu nowych miejsc pracy w wydzierżawionych na parterze obiektu lokalach handlowych. W wykonanym budynku znalazło się blisko 40 lokali mieszkalnych, które w pewnym stopniu zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania.

Kategoria: Upowszechnianie kultury fizycznej
:: Anna Kaczyńska
Mgr wychowania fizycznego, instruktor rekreacji ruchowej, samoobrony i aerobiku. Od 12 roku życia trenuje Karate Kyokushin, zaczynała pod okiem Dariusza Syrnickiego w Łomży. Obecnie jest instruktorem Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin i aktywnym zawodnikiem występującym w barwach miasta. W 2001 roku otrzymała powołanie do Kadry Narodowej, od tego czasu godnie reprezentuje nasz kraj na turniejach międzynarodowych.
Znalazła się w gronie czterech najlepszych zawodniczek Mistrzostw Świata Open kobiet, zwanych również Olimpiadą Karate. W marcu w Paryżu zdobyła tytuł bezwzględnej Mistrzyni Europy, a w czerwcu wywalczyła tytuł Mistrzyni Ameryk w wadze ciężkiej w Nowym Jorku.

:: Dariusz Lubak
Z jego inicjatywy rok temu powstało Stowarzyszenie Sztuk Walk w Zambrowie. Jest to pierwszy klub sztuk walk założony w Zambrowie przez mieszkańców Zambrowa dla mieszkańców Zambrowa i okolic. W 2011 roku funkcję Prezesa klubu pełnił społecznie. Podczas jego kierownictwa zambrowianie wielokrotnie reprezentowali miasto na Mistrzostwach Polski i uczestniczyli w wielu szkoleniach z udziałem mistrzów Europy i Świata. Kilkadziesiąt artykułów ukazało się na stronach zambrowskiego portalu www.zambrow.org oraz portalach innych miast. Ukazywały się również artykuły w Gazecie Współczesnej, TV Łomża i gazetach ogólnopolskich. Również z Jego inicjatywy po prawie 30 latach przerwy w Zambrowie powstała sekcja bokserska. Wcześniej Darek Lubak przeszedł specjalistyczne szkolenie w Akademi Trenerów i Instruktorów w Warszawie uzyskując uprawnienia instruktora boksu.

:: Artur Więzowski
W 2011 roku był organizatorem Pucharu Polski IBK Karate w Zambrowie i prestiżowych Mistrzostw Polski IBK, w który 20 zawodników i zawodniczek zambrowskich stanęło na podium Mistrzostw Polski, na które przyjechał legendarny mistrz Karate Kyokushin Gerard Gordeau 9 dan (Gordo). Mistrzostwa były transmitowane w wielu mediach regionalnych. Zrealizował projekt EFS Aktywni Sportowcy - aktywnymi mieszkańcami, w ramach którego dzieci i młodzież Zambrowa mogli bezpłatnie spędzić wolny czas w Augustowie ćwicząc i aktywnie wypoczywając. Dzięki niemu zambrowscy karatecy mogli gościć takie sławy jak Łukasz Jurkowski Juras MMA, Andrei Mołczanow MMA i Muen Tai, Paweł Nastula Judo i MMA. W 2011 roku za swą działalność sportowo-wychowawczą został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi, a przez Marszałka Województwa Podlaskiego - Odznaką Honorową Województwa Zasłużony dla Województwa Podlaskiego.

Kategoria: Działalność społeczna i charytatywna
:: Tomasz Figatowski
W roku 2011 społecznie pełnił funkcję instruktora Stowarzyszenia Sztuk Walki w Zambrowie. Przygotowywał zawodników do Mistrzostw Polski i innych zawodów w knockdown karate. Ponadto wspierał działanie klubu. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Sztuk Walk w Zambrowie i aktywnym jego członkiem. Mimo, że pracuje od czerwca 2011 roku jako żołnierz zawodowy w Białymstoku, każdą wolną chwilę poświęca Stowarzyszeniu i dojeżdża z Białegostoku, aby prowadzić zajęcia sportowe dla mieszkańców Zambrowa.

:: Karolina Radziejewska
W 2011 roku pełniła funkcję koordynatora akcji „Szlachetna Paczka”. Brała udział w warsztatach przygotowujących do pełnienia funkcji koordynatora w Białymstoku. Przeszkoliła wolontariuszy ze szkół biorących udział w akcji, zorganizowała magazyn szlachetnej paczki, koordynowała działania wszystkich wolontariuszy, pośredniczyła między sztabem w Białymstoku a Zambrowem. Uczestniczyła także w akcji „Zambrów na rowery”. Zajmowała się przygotowaniem i wydawaniem posiłków oraz napojów. Od trzech lat jest zaangażowana społecznie, bardzo aktywna, chętnie uczestniczy we wszystkich akcjach, zachęca swoją postawą rówieśników do działań w środowisku lokalnym.

Kategoria: Najlepszy uczeń szkół podstawowych
:: Damian Kołakowski
W roku szkolnym 2010/2011 uzyskał najwyższą w SP3 średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych – 5,8, wzorową ocenę z zachowania oraz 37 punktów ze sprawdzianu zewnętrznego klas szóstych. Został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Za osiągnięcia w nauce Rada Pedagogiczna przyznała mu tytuł „Prymusa Szkoły” 2010/2011. Aktywnie działał w SU angażując się w organizację przedsięwzięć na terenie szkoły. Niejednokrotnie z sukcesami reprezentował szkołę w zawodach pływackich i turniejach piłki nożnej.

:: Bartosz Korzeb
Ukończył w ubiegłym roku szkolnym SP5. Umiejętnie łączył naukę ze sportem. Najważniejsze osiągnięcia Bartosza z ostatniego roku jego nauki w szkole podstawowej:
- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w roku szkolnym 2010/2011
- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w roku szkolnym 2010/2011
- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Rosyjskiego w roku szkolnym 2010/2011
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2011”
- II miejsce w VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II
- III miejsce w stylu dowolnym na 50 m. w Pływackich Igrzyskach Grupy Zachodniej
- I miejsce w stylu dowolnym na 50 m. w Powiatowych Mistrzostwach Pływackich
- I miejsce w sztafecie 8x25 m. w Powiatowych Mistrzostwach Pływackich
- I miejsce w sztafecie chłopców w Zawodach pływackich z okazji XV „ Dni Zambrowa”
- Średnia ocen na koniec klasy 6 wyniosła 5,81.

:: Paweł Strenkowski
Wyróżnił się w sposób szczególny uzyskując wzorowe wyniki w nauce. Osiągnął najwyższą średnią ocen w SP4 – 6,0 wśród absolwentów szkoły i ukończył edukację na szczeblu podstawowym z wyróżnieniem. Przez wszystkie lata osiągał bardzo dobre wyniki w nauce. Był bardzo zaangażowany w prace przy realizacji projektów międzynarodowych z programu „Comenius” i „eTwinning”. Wielokrotnie reprezentował szkołę w konkursach. Lista sukcesów jest bardzo bogata. Do najważniejszych należą:
- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty
- Laureat ogólnopolskiego konkursu matematycznego KANGUR
- Laureat ogólnopolskiego konkursu „ARBORES VITAE – ostatnia taka puszcza”
- I miejsce zespołowo w Polsce w konkursie „Akademia 3R – okiem reportera”
- Bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Eko – planeta”
- III miejsce w województwie w konkursie fotograficznym „Przyroda wokół mnie”
- Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim o Historii Regionu „Nasze Gniazdo”
- I miejsce w I i II Powiatowym Konkursie Katyńskim
- Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „dorzuć swoje! Atlas Zabytków Militarnych”
W 2011 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w Zambrowie w klasie skrzypiec uzyskując średnią ocen 5,0.

Kategoria: Najlepszy uczeń gimnazjum
:: Krzysztof Mioduszewski
W roku szkolnym 2010/2011 był uczniem klasy II D Gimnazjum w ZSO. W wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał średnią ocen ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów nauczania: 5,3. Przez cały okres nauki w gimnazjum osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, efektem czego są uzyskiwane promocje z wyróżnieniem oraz indywidualne nagrody i wyróżnienia dla uczniów wyróżniających się w nauce i w pracy na rzecz szkoły.
Do największych sukcesów Krzysztofa w roku szkolnym 2010/2011 należy zaliczyć:
- zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
- uzyskanie tytułu laureata Konkursu TEST MATEMATYKA PLUS OXFORD Educational
- otrzymanie z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego stypendium w ramach projektu „Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2011”
- zdobycie tytułu laureata za drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Katyńskim.
- średnia ocen Krzysztofa za 1 semestr roku szkolnego 2011/2012 również kształtuje się na poziomie powyżej 5,00.

:: Wiktoria Piórkowska
W trakcie nauki szkolnej uzyskiwała bardzo dobre wysokie wyniki nauczania. Na koniec roku szkolnego 2010/2011 uzyskała średnią ocen 5,93 z przedmiotów nauczania, które znalazły się na świadectwie ukończenia szkoły (same celujące i jedna ocena bardzo dobra). W czasie nauki w gimnazjum wielokrotnie uczestniczyła w szkolnych konkursach: geograficznym Wędrówki po krajach Europy, zajmując w nich wyłącznie pierwsze miejsca. Brała również udział w szkolnych konkursach Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, zawsze zajmując pierwsze miejsca. W roku szkolnym 2010/2011 odnosiła sukcesy w następujących konkursach przedmiotowych organizowanych przez Polskiego Kuratora Oświaty:
- Wojewódzki Konkurs Geograficzny /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata
- Wojewódzki Konkurs Biologiczny /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata
- Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata
- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Laureata
- Wojewódzki Konkurs Chemiczny /awans do finału wojewódzkiego i uzyskanie tytułu Finalisty
Jako kolejna uczennica MG1 została zwolniona z pisania wszystkich trzech części egzaminu gimnazjalnego. W tym samym roku szkolnym zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Katyńskim, organizowanym przez ZSA pod patronatem starosty zambrowskiego oraz dyrektora IPN w Białymstoku. Brała również udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, zajmując również I miejsce. Na koniec roku szkolnego 2010/2011, decyzją Rady Pedagogicznej, uzyskała tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły.

Kategoria: Najlepszy uczeń szkół ponadgimnazjalnych
:: Ewelina Mendalka
Regularnie w klasyfikacjach rocznych uzyskuje średnie ocen powyżej 5,00. Rok szkolny 2010/2011 zakończyła wzorową oceną zachowania, uzyskaniem świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem, otrzymaniem srebrnej indywidualnej odznaki dla uczniów wyróżniających się w nauce i pracy na rzecz społeczności szkolnej oraz średnią ocen ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów nauczania: 5,1. Uzyskała tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego TEST OXFORD Plus. Od ponad pięciu lat angażuje się w działalność dziennikarską w redakcji gazety szkolnej „Sapere Aude”. Jest też aktywnym członkiem samorządu klasowego. Obecnie jest uczennicą III klasy trzeciej I LO im. Stanisława Konarskiego w ZSO.

Kategoria: Najlepszy sportowiec
:: Michał Kuczałek
Reprezentując nasze miasto w rozgrywkach podlasko – warmińsko – mazurskiej trzeciej ligi w rundzie wiosennej 2011 roku i wraz z drużyną wywalczył historyczny awans do II ligi rozgrywek piłkarskich. W swojej dotychczasowej karierze sportowej reprezentował nasze miasto i klub w wielu meczach i turniejach na terenie województwa podlaskiego i Polski.
W grupie młodzieżowej był zawodnikiem wyróżniającym się. W chwili obecnej jest zawodnikiem ZKS „Olimpia”, trenuje wraz z drużyną seniorów i przygotowuje się do rozgrywek rundy wiosennej III ligi. Jest perspektywicznym i podstawowym zawodnikiem młodego pokolenia w pierwszym składzie drużyny seniorów.

:: Emil Figatowski
W roku 2011 społecznie pełnił funkcję instruktora Stowarzyszenia Sztuk Walk w Zambrowie. Przygotowywał zawodników do Mistrzostw Polski i innych zawodów w knockdown karate. Wspierał działanie klubu. W 2011 roku Emil Figatowski na Mistrzostwach Polski IBK Poland zdobył brązowy medal.

:: Karolina Ilczuk
Jest członkiem Mazowiecko-Podlaskiego Klubu KYOKUSHIN BUDOKAI. Na zajęcia sportowe uczęszcza od 2006 r. Posiadany stopień to 4 kyo. Trenerem Karoliny jest Pan Artur Więzowski. Na szczególną uwagę zasługują jej osiągnięcia w dziedzinie sportu do których należy zaliczyć:
- I miejsce w VII Międzynarodowym turnieju Karate – Wysokie Mazowieckie 2007 r.
- I miejsce w Powiatowym Turnieju Oyama Karate o puchar Wójta Gminy Szumowo – Szumowo 2007 r.
- III miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Karate o Puchar Starosty Zambrowskiego – Zambrów 2008 r.
- I miejsce w Powiatowym Turnieju Oyama Karate – Szumowo 2008 r.
- II miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju Karate – Wysokie Mazowieckie 2008 r.
- I miejsce w kategorii 60 kg. w Mistrzostwach Podlasia Kyokushin Budokai – Zambrów 2009 r.
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Kyokushin Budokai – Choszczno 2009 r.
- III miejsce w kategorii Kumite Junior waga 60 kg. w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo – Wschodniej Karate Kyokushin Budokai – Hrubieszów 2010 r.

:: Martyna Gaździk
Jest zawodniczką klubu karate od 8 lat. Na swoim koncie ma tytuły Mistrza Międzynarodowych Turniejów Karate, Wicemistrza Polski Północno – Wschodniej, Mistrza Polski Południowo – Wschodniej, Wicemistrza Wielkopolski, jest także asystentką głównego Trenera w Mazowiecko – Podlaskim Klubie Karate pomagając w prowadzeniu zajęć z najmłodszymi.
W roku 2011 Martyna zdobyła:
- Mistrzostwa Podlasia
- Mistrzostwo w Pucharze Polski
- Wicemistrza Polski.

Laureatów tegorocznych Żubrów poznamy podczas uroczystej gali 25 lutego.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: