Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Gaz wydobywał się w pracowni „Czerwoniaka”
straż
13.02.2018 r., godz. 14.10

Rozszczelnienie instalacji butli gazowej podłączonej do kuchenki było przyczyną wydobywania się gazu w jednej z sal Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Przybyli na miejsce strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego przewietrzyli i zabezpieczyli pomieszczenie.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie odebrał dzisiaj zgłoszenie o wydobywaniu się gazu w jednym z pomieszczeń znajdujących się w budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Na miejsce udały się dwa zastępy zambrowskiej straży, a także wezwane wcześniej pogotowie gazowe.

Jak informuje nas dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zambrowie kpt. Łukasz Chankowski, na miejscu okazało się, że doszło do rozszczelnienia instalacji butli gazowej, która była podłączona do kuchenki, w związku z czym zaczął wydobywać się gaz. Pracowników gazowni wykryli delikatne stężenie gazu. Pomieszczenie zostało od razu przewietrzone. Po przeprowadzonym ponownie badaniu przez zambrowskich strażaków wskaźniki nie wykazały już występowania gazu w powietrzu.

- „Była wyczuwalna woń gazu i z tego względu dyrektor wezwał straż i pogotowie gazowe. (…) Zagrożenie nie było na tyle duże, w związku z tym nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji szkoły. Pomieszczenie zostało sprawdzone, przewietrzone, natomiast butla została zabezpieczona.” - powiedział nam kpt. Łukasz Chankowski.

Dyrekcja szkoły poinformowała nas, że niebawem kuchenki gazowe obsługiwane w placówce zostaną zastąpione urządzeniami z palnikami elektrycznymi. Z pewnością zapobiegnie to podobnej sytuacji, jaka miała miejsce dzisiaj.BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.