Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Są już propozycje nazw ulic w Długoborzu
samorząd
12.02.2018 r., godz. 13.50

W najbliższą niedzielę zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami nowej miejscowości w gminie Zambrów - Długobórz. Mają one na celu m.in. ustalenie numeracji posesji oraz nazw ulic.

Od nowego roku, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrzynych i Administracji, doszło do połączenia dwóch miejscowości z terenu gminy Zambrów – Długoborza Pierwszego oraz Długoborza Drugiego – jednocześnie tworząc jedną miejscowość o nazwie „Długobórz”. Więcej na ten temat pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

W związku z połączeniem dwóch miejscowości i wprowadzeniem nowej nazwy konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami.

- „Ponieważ zniesiono nazwy Długobórz Pierwszy i Długobórz Drugi, w tej chwili mamy kłopot, jeżeli chodzi o zameldowanie. Miał być zniesiony obowiązek meldunkowy, ale póki co on funkcjonuje i możemy mieć problem z zameldowaniem osób. W nieistniejących miejscowościach nie da się tego zrobić, natomiast w tej chwili nie ma jednolitej numeracji posesji. W związku z tym należałoby przynajmniej zasadę tej numeracji określić, a żeby to zrobić, trzeba przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami. Chcąc przeprowadzić konsultacje, rada musi podjąć taką uchwałę (…), a następnie wójt wyda rozporządzeniem termin i określi sposób przeprowadzenia, powoła komisję do spraw konsultacji.” - mówił podczas sesji Sekretarz Gminy Zambrów Bogdan Pac.

Wójt Gminy Zambrów ogłosił dzisiaj termin planowanych konsultacji z mieszkańcami miejscowości Długobórz. Odbędą się one w najbliższą niedzielę, 18 lutego w remizie OSP w Długoborzu w godz. 11:00 – 17:00. Spotkanie ma na celu ustalenie zasad numeracji posesji oraz zniesienia sołectw Długobórz Drugi i Długobórz Pierwszy i utworzenie jednego sołectwa o nazwie Długobórz.

Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z przygotowaną mapą poglądową z proponowanymi nazwami ulic w Długoborzu. Jest ich 17. Wśród proponowanych nazw znajdują się: Wądołkowska, Sportowa, Wesoła, Strażacka, Szkolna, Słoneczna, Polna, Zielona, Brzozowa czy Spokojna.

BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.