Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Zambrowianie spotkali się na wspólnej wigilii [foto+video]
kultura
17.12.2017 r., godz. 22.00

Kilkuset mieszkańców Zambrowa i okolic wzięło udział w Zambrowskim Spotkaniu Wigilijnym. Impreza została zorganizowana w naszym mieście po raz trzeci, tym razem na parkingu przed Miejskim Gimnazjum Nr 1. Spotkanie uświetnił wyjątkowy koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, chóru Państwowej Szkoły Muzycznej oraz aktorów Teatru Młodego Aktora.

24 grudnia obchodzić będziemy wigilię Narodzenia Pańskiego. Tydzień wcześniej w naszym mieście odbyło się trzecie Zambrowskie Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego. To jeden z nielicznych dni w całym roku, w którym spory polityczne czy ideologiczne schodzą na dalszy plan.

W tym roku uroczystość zorganizowano na parkingu przed Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, gdzie na świątecznym spotkaniu zgromadziło się kilkaset osób. Wśród uczestników byli przedstawiciele Urzędu Miasta w Zambrowie, radni miejscy, proboszczowie zambrowskich parafii, dyrektorzy szkół miejskich, prezesi instytucji i przedsiębiorstw działających w naszym mieście, przedstawiciele stowarzyszeń społecznych i sportowych, a także mieszkańcy Zambrowa.

Na początku harcerze z III Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej „Grota” przekazali burmistrzowi Betlejemskie Światełko Pokoju. Jest to symboliczny ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Co roku harcerze oraz skauci na całym świecie przekazują je ludziom, żeby mogli odpalić go i postawić na swoim wigilijnym stole. Jest to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei.

III Zambrowskie Spotkanie Wigilijne było również okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Następnie odbyła się degustacja potraw wigilijnych.

Spotkanie uświetnił koncert pt. „Czar świąt” w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, chóru Państwowej Szkoły Muzycznej i Teatru Młodego Aktora. Mieszkańcy Zambrowa zebrani w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury mieli okazję wysłuchać znane polskie kolędy i utwory świąteczne połączone z poezją.

Poniżej skrót video oraz galeria zdjęć z III Zambrowskiego Spotkania Wigilijnego.

BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.