Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Szlachetne paczki trafiły do 52 potrzebujących rodzin [foto+video]
społeczeństwo
10.12.2017 r., godz. 19.20

52 rodziny z powiatu zambrowskiego i wysokomazowieckiego zostały obdarowane w ten weekend w ramach Szlachetnej Paczki. Prezenty trafiły do rodzin najbardziej potrzebujących, które przede wszystkim chcą wyjść z trudnej sytuacji życiowej, w jakiej się znalazły.

Szlachetna Paczka to akcja świątecznej pomocy organizowana w naszym kraju od szesnastu lat. Do Zambrowa zawitała po raz ósmy. Warto dodać, że w tym roku nasz rejon został powiększony o powiat wysokomazowiecki. Dzięki temu 52 rodziny z dwóch powiatów otrzymały w ten weekend prezenty.

Przez cały październik i listopad wolontariusze z Zambrowa odwiedzili ponad 70 rodzin. Poprzez wypełnianie specjalnych ankiet mieli za zadanie rozpoznanie faktycznych, a jednoczenie realnych do zaspokojenia potrzeb. W sumie do ogólnopolskiej anonimowej internetowej bazy danych wprowadzonych zostało 52 rodzin z dwóch powiatów powiatu. 

Następnie wolontariusze, wraz z liderem rejonu – Adamem Szwajkowskim na czele, szukali darczyńców. I to skutecznie, bo do przygotowania konkretnych paczek zgłosiło się wiele osób indywidualnych oraz grup. Ponadto darczyńcy z całej Polski zgłaszali się sami, poprzez odwiedzanie oficjalnej strony akcji i zadeklarowanie chęci przygotowania paczki dla konkretnej rodziny z Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.

W paczkach, które często składały się z kilku kartonów, znajdowały się produkty spożywcze, chemiczne, ubrania, sprzęt AGD oraz meble. Dla dzieci w paczkach znalazły się m.in. przybory szkolne i zabawki. 

Wszystkie paczki darczyńcy w minioną sobotę i niedzielę dostarczali do zambrowskiego magazynu „Szlachetnej Paczki” – sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 4. Część paczek darczyńcy przesyłali z odległych miast. Do przywiezienia paczek z Warszawy potrzebny był samochód ciężarowy. Paczki, które trafiały do magazynu natychmiast były oznakowane i przekazywane wolontariuszom, którzy wcześniej ankietowali potrzebujące rodziny.

Wolontariusze odwiedzili każdą rodzinę ponownie, tym razem dostarczając jej paczkę z rzeczami, o które dana rodzina prosiła. Podczas przekazywania paczek wolontariusze przyglądali się reakcjom rodzin na otrzymane prezenty i sporządzali ankiety. Transportem paczek zajmowali się sami wolontariusze.
BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.