Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Już niebawem będzie można ponownie popływać! Znamy datę otwarcia pływalni! [foto+video]
inwestycje
30.11.2017 r., godz. 15.55

Po prawie dwumiesięcznym opóźnieniu prace związane z gruntownym remontem wewnątrz budynku zambrowskiej pływalni dobiegają końca. Dla osób, które nie mogą się doczekać ponownego skorzystania z basenu mamy dobrą wiadomość. Ponowne wznowienie prac obiektu zaplanowano pod koniec przyszłego tygodnia.

Od 19 czerwca Pływalnia Miejska „Delfin” w Zambrowie jest nieczynna z powodu remontu. Początkowo roboty miały zakończyć się na początku października. Niestety, jak się okazało, ponowne wznowienie pracy pływalni przesunęło się o dwa miesiące. Dobrą wiadomością jest fakt, że prowadzone roboty dobiegają końca, a mieszkańcy Zambrowa ponownie będą mogli korzystać z oferty basenu od piątku, 8 grudnia.

- „Przerwa trwała stosunkowo długo, bo prawie 6 miesięcy. Była ona potrzebna, aby przedłużyć żywotność naszej pływalni o 15-20 lat. Pragnę przeprosić wszystkich użytkowników pływalni miejskiej w Zambrowie, że termin otwarcia się przedłużył i pływalnia nie została otwarta w przewidywanym terminie. Na to złożyło się wiele przyczyn. Przede wszystkim to, że był bardzo duży zakres prac remontowych i nie zawsze przy remoncie można wszystko przewidzieć. Drugą sprawą jest to, że dodatkowe prace wynikły w trakcie realizacji. Pojawiły się błędy w dokumentacji technicznej, które uniemożliwiły prace, spowodowały ich wstrzymanie. Trzeba powiedzieć, że było również okresowe małe zaangażowanie wykonawcy.” - tłumaczył podczas konferencji prasowej Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

Przypomnijmy, że w trakcie niespełna półrocznego remontu w obiekcie przeprowadzono sporo prac m.in. z zakresu technologii basenowej, wentylacji, poprawiających parametry pracy w uzdatnianiu wody i powietrza, a także wymianę zużytych części instalacji. Głównie dotyczyło to wymiany okładzin w dużej i małej niecce basenowej. Wymieniona została także zużyta już zjeżdżalnia wodna wraz z prowadzącymi do niej schodami. Część administracyjna została przeniesiona do pomieszczeń po salonie fryzjerskim, a na jej miejscu znajduje się serwerownia. Ponadto zamontowano kurtynę powietrzną nad drzwiami wejściowymi.

Na pierwszym piętrze budynku remont przeszły pomieszczenia z odnową biologiczną, gdzie wymienione zostały podłogi, ściany i sufity. Zamontowane zostały nowe natryski, a w pomieszczeniu z suchą sauną wymienione zostały okładziny i piec. W hali basenowej powstał jeden duży hydromasaż. Kosztem jednego z dwóch dotychczasowych hydromasaży utworzona została tzw. słoneczna łąka, która swoją funkcjonalnością ma być zbliżona do solarium. Na tym samym piętrze, oprócz wspomnianej wcześniej wymiany okładzin basenowych, wyremontowane zostały także szatnie basenowe, gdzie wymieniono szafki, armaturę łazienkową i prysznice.

Prace zostały przeprowadzone również na trzecim piętrze, gdzie przewidziano modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku, gdzie zastosowano źródła energooszczędne. Ponadto w całej hali basenowej wymianie uległa wentylacja oraz złoża filtracyjne, dzięki czemu poprawią się parametry pracy w uzdatnianiu powietrza i wody.

Przypominamy, że remont Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie pochłonął 3 mln 805 tys. zł. Wykonawcą prac było konsorcjum firm Blanka Plus Sp z o.o. oraz Balik Budownictwo. Jak się okazuje, na te firmy nie zostaną nałożone żadne kary za opóźnienia w realizacji tej inwestycji.

- „W tej chwili moje stanowisko jest takie, że te zapisy umowne, które były przy rozstrzyganiu przetargu dają podstawy do nienaliczania kar z powodu tego, że przyczyny tam opisane niestety tu wystąpiły. Można powiedzieć, że dokumentacja projektowa była bardzo ułomna i wymagała ciągłych korekt i zmian, głównie na etapie wentylacji i modernizacji. To bardzo wydłużyło proces tej przebudowy, dlatego że wszystkie urządzenia trzeba było na bieżąco korygować, zamawiać i oczekiwać na te nowe.” - mówił Jerzy Przychodzeń, kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie.

Dużym spowolnieniem inwestycji była również wymiana powierzchni sufitu. Jak podkreślał podczas konferencji prasowej kierownik Jerzy Przychodzeń, miała ona polegać wyłącznie na wymianie tylko uszkodzonych części sufitu, natomiast pozostała część miała być gruntownie oczyszczona. Niestety w trakcie prac okazało się, że sufity wymieniane i czyszczone odróżniały się od siebie. W związku z tym po wymianie zepsutych elementów cały sufit został pomalowany na ten sam kolor.

Jak udało nam się dowiedzieć, aktualny cennik pływalni nie ulegnie zmianie. Zostały dodane do niego jedynie nowe pozycje dotyczące łąki słonecznej i sauny na podczerwień. Koszt pierwszej z nowych propozycji wynosi 2 zł/za 10 minut. Warto dodać, że od piątku 8 grudnia za korzystanie z pływalni będzie można zapłacić kartą.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz video z Pływalni Miejskiej „Delfin” w Zambrowie.

BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.