Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Przyszli policjanci i strażacy z „Siwej” złożyli ślubowanie [foto]
edukacja
24.11.2017 r., godz. 16.00

32 pierwszoklasistów z liceum o profilu policyjno-pożarniczym złożyło dzisiaj uroczyste ślubowanie w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Ślubowanie pierwszoklasistów liceum o profilu policyjno-pożarniczym odbyło się dzisiaj, 24 listopada w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. W uroczystości udział wzięli m.in.: samorządowcy powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, a także rodzice.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie dyrektor placówki Ewa Faszcza przybliżyła historię powstania klasy o profilu policyjno-pożarniczym w ZSA.

- „Klasy mundurowe, które reprezentujecie, cieszą się duża popularnością. Chciałabym wam przypomnieć, jak w naszej szkole doszło do powstania tego profilu. 12 maja 2008 roku podpisano porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Zambrowie, na mocy którego 1 września 2008 roku możliwe było wprowadzenie nowego profilu kształcenia obejmującego wówczas treści policyjne. Zaś 1 września 2011 roku rozpoczęło się kształcenie w profilu pożarniczym. Na zajęciach klas mundurowych kształtowane są postawy patriotyczne i społeczne młodzieży.” - powiedziała Ewa Faszcza, dyrektor ZSA.

Głos zabrał również Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak. W swoim przemówieniu życzył pierwszoklasistom powodzenia w nauce, a także obiecał dalszą współpracę i wsparcie.

Kulminacyjnym punktem dzisiejszej uroczystości było ślubowanie 32 uczniów klasy pierwszej liceum o profilu policyjno-pożarniczym w obecności sztandaru szkoły. Na koniec zebrani mogli obejrzeć i wysłuchać informacji dotyczących naborów oraz pracy w policji i straży, które przedstawili przedstawiciele tych służb mundurowych.


BD© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.