Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu w Zambrowie! Zobacz transmisję NA ŻYWO!
religia
24.11.2017 r., godz. 09.05

Dziś rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje charyzmatyczne ph. "Schroń się w moich ramionach", które poprowadzą o. Antonello Cadeddu oraz o. Enrique Porcu. W hali ZSO w Zambrowie zbierze się około 800 osób, aby wspólnie modlić się i słuchać nauczań duchownych. Nasz portal udostępni transmisję online z tego wydarzenia dla wszystkich – zapraszamy!

O. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu to pochodzący z Sardynii kapłani, którzy żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii. Prowadzą wspólne życie z ludźmi najbardziej opuszczonymi: z bandytami, dealerami narkotyków, prostytutkami. Zabierają ich z ulicy do prowadzonych przez siebie domów i głoszą miłość Boga. Ofiarowują im przede wszystkim słowo Boże i moc Ducha Świętego. W 2000 r. powołali do życia katolicką wspólnotę „Przymierze Miłosierdzia” (Alianca de Misericordia). Obecna dziś w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce wspólnota gromadzi i jednoczy siły mężczyzn i kobiet, celibatariuszy i małżonków, kapłanów i ludzi świeckich. Wezwani przez Boga na różne sposoby ewangelizują i ufając w moc Ducha Świętego realizują wszelkie dzieła Miłosierdzia. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi i ewangelizacja. Ich misją jest stać się żywą ekspresją miłości miłosiernej, rozlewającej się z Bożego serca dla najbiedniejszych materialnie i duchowo.

Spotkania z Ojcami zawsze pozostają w sercach i pamięci wierzących. Swoją posługą o. Antonello i o. Enrique udowadniają, że kiedy wkracza w codzienną rzeczywistość wiara, moc Ducha Świętego i prawdziwa miłość do Jezusa, wtedy w krótkim czasie dzieją się prawdziwe cuda. Jezus uzdrawia, leczy, daje nowe życie, obdarza miłością.

Ojciec Antonello Cadeddu oraz ojciec Enrique Porcu poprowadzą rozpoczynające się dziś w hali ZSO w Zambrowie trzydniowe rekolekcje charyzmatyczne ph. „Schroń się w moich ramionach”. Jest to wydarzenie zamknięte i zapisy zakończyły się w poniedziałek. Jednak dla każdego, kto z różnych powodów nie może wziąć udziału w rekolekcjach, a chciałby w nich duchowo uczestniczyć - dziś o godzinie 16.45 na stronie głównej naszego Portalu rozpoczniemy TRANSMISJĘ NA ŻYWO.Zapraszamy do oglądania transmisji online z rekolekcji w Zambrowie również w sobotę i niedzielę od godz. 9.00.


RN© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.