Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Sprawdzamy postępy przy remoncie pływalni [foto]
inwestycje
06.09.2017 r., godz. 17.30

Trwa gruntowny remont wewnątrz budynku zambrowskiej pływalni. Przyjrzeliśmy się aktualnym postępom prac. Trzeba przyznać, że wykonawca będzie musiał się mocno sprężyć, aby wyrobić się do 9 października, czyli daty, która została pierwotnie wyznaczona do wznowienia pracy obiektu.

Od 19 czerwca Pływalnia Miejska „Delfin” w Zambrowie jest nieczynna z powodu remontu. Zaplanowane na prawie 4 miesiące prace prowadzi tam konsorcjum firm Blanka Plus Sp z o.o. oraz Balik Budownictwo. Wszystkie roboty pochłoną 3 mln 805 tys. zł. Ostatni raz w miejscu inwestycji gościliśmy nieco ponad miesiąc temu. Postanowiliśmy więc ponowie sprawdzić z aparatem postęp prac.

Wykonano już większość robót wykończeniowych strefy SPA. W pomieszczeniu z suchą sauną wymienione zostały okładziny i piec. Ponadto obok, głównie z myślą o kobietach, powstało niewielkie pomieszczenie z tzw. słoneczną łąką, która swoją funkcjonalnością ma być zbliżona do solarium. Znalazły się tam urządzenia, których główną zaletą jest sposób opalania zbliżony do naturalnego. W pomieszczeniach, gdzie znajdują się sauny, pozostało już jedynie zafugowanie niektórych płytek oraz montaż urządzeń natryskowych.

W głównej hali basenowej kończy się też montaż nowej wanny do hydromasażu. Z kolei w nieckach basenowych od naszej ostatniej wizyty zbyt dużo się nie zmieniło, bowiem nie udało się jeszcze rozpocząć tam montażu nowych okładzin. Zostały one już jednak dostarczone i niebawem powinna rozpocząć się ich instalacja. Na tym samym piętrze remont przechodzą także szatnie basenowe, gdzie zmienione zostaną szafki, armatura łazienkowa i prysznice. Obecnie trwa tam m.in. wymiana stolarki drzwiowej. W szatniach pozostało jednak jeszcze sporo do zrobienia.

W ramach remontu prowadzone są również prace na innych kondygnacjach. Na parterze przewidziano przeniesienie części administracyjnej do pomieszczeń po salonie fryzjerskim. Z kolei w dotychczasowym biurze będzie znajdowała się serwerownia. W planach jest także montaż kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi.

Prace rozpoczęły się również na trzecim piętrze, gdzie przewidziano modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku. Przy okazji w całej hali basenowej czyszczony jest sufit. Wymianie ulegnie ponadto wentylacja oraz złoża filtracyjne, dzięki czemu poprawią się parametry pracy w uzdatnianiu powietrza i wody.

Przypomnijmy, że wstępnie wznowienie pracy obiektu zaplanowano na 9 października. Patrząc jednak na wykonane oraz przewidziane do realizacji prace termin ten może być zagrożony.

- „Prace powoli posuwają się do przodu, ale dużo jeszcze zostało do zrobienia. Mam nadzieję, że uda się je przyspieszyć.” - powiedział nam kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” Jerzy Przychodzeń.


ŁC© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2017 r.