Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Raport z inwestycji drogowych w Zambrowie [foto]
inwestycje
03.08.2017 r., godz. 10.00

Przebudowa ul. ul. 71. Pułku Piechoty i remont ul. Grunwaldzkiej małymi kroczkami posuwają się do przodu, Magazynowa na finiszu prac, a budowa zatoki parkingowej przy MP4 zakończona. Tak przedstawia się sytuacja na terenie 4 dużych inwestycji drogowych, prowadzonych w tym samym czasie w Zambrowie.

Jeszcze kilka dni temu na terenie naszego miasta w jednym czasie trwały 4 inwestycje drogowe. Najmniejsza z nich została już zakończona. Trzy kolejne jeszcze trwają, z czego dwie prowadzi Miasto Zambrów, a jedną – Powiat Zambrowski.

Budowa nowych miejsc parkingowych przy Miejskim Przedszkolu Nr 4
Niedawno zakończyła się budowa zatoki parkingowej przy Miejskim Przedszkolu Nr 4 (na drodze wewnętrznej łączącej ul. Wyszyńskiego z ul. Papieża Jana Pawła II). Wykonane zostały tam miejsca do parkowania równoległego o łącznej długości 30m i szerokości 2,5m oraz miejsca do parkowania prostopadłego o długości 43,2m i szerokości 4,5m. Dzięki temu teren przy przedszkolu zyskał aż 23 nowe miejsca parkingowe. Miasto z własnego budżetu przeznaczyło na ten cel 123 tys. zł.

Remont ul. Magazynowej
Na finiszu są już prace na powiatowej ul. Magazynowej. Na 363-metrowym odcinku tej ulicy, od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do łuku drogi przy wjeździe na teren marketu Eden, w minionym tygodniu wylane zostały już ostateczne warstwy masy bitumicznej. Pracownikom firmy Strabag, która wygrała przetarg na wykonanie tej inwestycji, do wykonania pozostały jedynie prace kosmetyczne, w tym montaż oznakowania. Droga od kilku dni jest już jednak przejezdna.

Początkowo, po rozstrzygnięciu przetargu, prace na ul. Magazynowej miały kosztować 484 tys. zł, jednak w międzyczasie Zarząd Powiatu Zambrowskiego podpisał z wykonawcą aneks do umowy, który zakłada wykonanie dodatkowych robót w postaci warstwy podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem. W związku z tym Powiat będzie musiał dołożyć jeszcze 75 tys. zł. Prace zakończyć się mają do końca sierpnia.

Przebudowa ul. 71. Pułku Piechoty
Ta inwestycja prowadzona jest już od ponad dwóch miesięcy i jak na razie posuwa się małymi kroczkami. Drogowcy do tej pory rozebrali starą kostkę chodnikową i kończą już układanie nowej na odcinku od ronda przy ul. Mazowieckiej do ciepłowni miejskiej. Obok chodnika wykonano także korytowanie oraz utwardzenie gruntu pod ścieżkę rowerową. Dotychczasowy trakt z kostki będzie bowiem zmieniony na nawierzchnię bitumiczną. Obecnie trwają także roboty ziemne na skrzyżowaniu z ulicami Papieża Jana Pawła II i Grabowską, gdzie dodatkowo powstanie kolejne w naszym mieście rondo. Jego średnica ma wynieść 34 metry. W związku z tym drogowcy pracują nad poszerzeniem skrzyżowania.

Trwająca przebudowa ulicy 71. Pułku Piechoty wraz z budową ronda jest najdroższą tegoroczną inwestycją drogową zleconą przez Miasto Zambrów. Budowa pochłonie 2 mln 098 tys. 909 zł, z czego 50% pochodzi z dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” z Zambrowa oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które na przeprowadzenie wszystkich prac ma czas do 15 września tego roku.

Remont ul. Grunwaldzkiej
Kolejną inwestycją drogową zleconą przez Miasto Zambrów jest remont 323-metrowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej prowadzącej od alei Wojska Polskiego do osiedla z zabudową wielorodzinną. Nawierzchnia tej niewielkiej, jednak dość intensywnie uczęszczanej uliczki nie była co prawda w złym stanie, jednak zostanie wymiona przy okazji budowy nowych miejsc parkingowych. Prace trwają tam już od miesiąca. Przez ten czas udało się wykonać część nowych chodników i miejsc parkingowych, a także poprowadzić kable pod przyszłe oświetlenie uliczne. Przed drogowcami jest tam jeszcze m.in. frezowanie obecnej warstwy ścieralnej tej ulicy i wykonanie nowej nawierzchni, a także budowa nowych chodników po stronie Zespołu Szkół Nr 1 oraz montaż oświetlenia ulicznego. Ponieważ ulica nie może być w całości wyłączona z ruchu (musi być zapewniony dojazd do sklepu i bloków) cały remont prowadzony jest etapami.

Wykonawcą drogi wyłonionym w drodze przetargu jest konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” z Zambrowa, a partnerem - Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg z Ostrowi Mazowieckiej. Wykonawca na zakończenie robót ma czas do końca września. Całkowity koszt remontu ulicy Grunwaldzkiej wyniesie 923 tys. zł i w całości pokryty zostanie z budżetu Miasta Zambrów.

W planach – remont krótkiego odcinka ul. Podedwornego
Jeszcze w tym roku wyremontowany ma być także 166-metrowy fragment ulicy Podedwornego w Zambrowie, od nowego ronda u zbiegu z ulicami Żytnią i Bema do skrzyżowania z ulicą Świerkową. Na ten cel Powiat Zambrowski, który jest zarządcą tej ulicy, zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem przeznaczy 140 tys. zł. Remont powinien zostać wykonany do końca października.


ŁC© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.